Предмет: География, автор: alinname0ww

ПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА СРОЧНО Я Б ДАЛА БІЛЬШЕ БАЛІВ АЛЕ ВІДДАЮ ВСЕ ШО Є
"Характеристика лістостепу" за типовим планом.

Географічне положення
Тектонічна булова
Рельєф
Корисні копалини
Клімат (середні температури січня і липня, кількість опадів)
Води суходолу
Грунти
Рослинний світ
Тваринний світ

Ответы

Автор ответа: shokot138
2

Відповідь: надеюсь  помогла

Пояснення:Украї́нський лісосте́п — ділянка європейської частини природної зони лісостепу в межах України. Широка смуга лісостепу простягається з південного заходу від кордону з Молдовою на північний схід до кордону з Росією через центральну частину країни (33 % території).

Територія лісостепу розташована в межах трьох тектонічних структур Східноєвропейської платформи: Українського щита, Дніпровсько-Донецької западини та Воронезького кристалічного масиву.

Рельєф Лісостепова зона займає територію, на якій переважають височини: із заходу на схід змінюють одна одну Розточчя, Подільська, Волинська, Придніпровська та Середньоруська височини. Платоподібні поверхні височин чергуються з горбогір'ями, окраїни височин сильно почленовані ярами і балками.

У межах лісостепу залягають поклади бурого вугілля (Дніпровський басейн), нафти і природного газу (Дніпровсько-Донецька нафтогазоносна область), природних будівельних матеріалів (гіпс, вапняк, каолін, мергель, пісок).

Клімат у лісостеповій зоні помірно континентальний, його континентальність збільшується у східному напрямку. Тепле літо і помірно холодна зима. Середня температура січня становить на заході −4 °C, на сході −8 °C, а липня — відповідно +16 і +22 °C.

Річна кількість опадів 600 мм.

У лісостеповій зоні густа річкова мережа. Це — Дніпро, Південний Буг, Дністер із притоками. Всі річки мають долини з асиметричними берегами та повільні течії. У місці перетину твердих порід Українського щита, де виходи гранітів перегороджують русла Південного Бугу і Гірського Тікича, утворюються пороги.

види чорноземів (типові та опідзолені) та сірі лісові ґрунти, що сформувалися на лісах або лісоподібних суглинках. У зниженнях поширені лучні і лучно-чорноземні ґрунти, подекуди — торфові

Для лісостепу України типовими деревами є дуб, граб, бук, вільха, береза, в’яз, клен. З кущів – шипшина, папороть, осока.

Рослинність зазнає значних змін при русі з півночі на південь: степові ділянки починають домінувати над лісовими масивами, клімат стає спекотніший, зменшується і кількість опадів.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: illadacisin4
Предмет: Математика, автор: nastasevidova4