СРОЙНО ДАЮ 20 БАЛОВ НАДО НЕ ОЧЕНЬ МНОГО И НЕ МАЛО.Порівняти дерново-підзолисті та каштанові грунти України за таким планом: 1) географічне положення( в якій частині нашої держави найчастіше зустрічаються); 2)ступінь родючості; 3) зміна родючості під впливом господарської діяльності людей; 4)заходи з охорони і збереження грунтів.
Ответы
Відповідь:
Дерново-підзолисті та каштанові грунти є двома з найбільш поширених типів ґрунтів на території України. Проаналізуємо їх за різними параметрами:
Географічне положення:
Дерново-підзолисті ґрунти поширені переважно на півночі та центрі України, на території Хмельницької, Вінницької, Житомирської, Київської, Чернігівської, Полтавської, Львівської, Рівненської та Волинської областей. Каштанові ґрунти поширені головним чином на південному заході України, на території Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської та Полтавської областей.
Ступінь родючості:
Дерново-підзолисті ґрунти мають високу родючість, зокрема, в них зберігається велика кількість гумусу та інших поживних речовин. Каштанові ґрунти мають меншу родючість порівняно з дерново-підзолистими, оскільки у них менше поживних речовин та гумусу.
Зміна родючості під впливом господарської діяльності людей:
Обидва типи ґрунтів піддаються деградації під впливом господарської діяльності людей. Зокрема, зменшується кількість гумусу та поживних речовин, забруднюється грунт внаслідок використання хімічних добрив та інших шкідливих речовин.
Заходи з охорони і збереження грунтів:
Каштанові грунти на сьогодні знаходяться під загрозою ерозії, засолення та заболочення. Одним з ефективних заходів є проведення меліоративних робіт, які дозволяють зменшити процеси вимивання грунту та збільшити його родючість. Також важливо дотримуватися раціонального використання земельних ресурсів, зокрема зберігати лісові масиви, бо вони є надійним бар’єром для ерозії та забезпечують водоохоронні функції. Дерново-підзолисті грунти також потребують збереження та охорони. Значна частина цих грунтів на сьогодні знаходиться під сільськогосподарськими культурами, що може призвести до зниження родючості та ерозії. Тому важливо дотримуватися раціонального землекористування та використовувати методи збереження ґрунтів, наприклад, використання прийомів контурного землеробства, зелених насаджень та зелених коридорів для зменшення вітрової та водної ерозії. Також важливо запобігати забрудненню ґрунту хімічними речовинами та відходами побуту, що може призвести до забруднення ґрунтових вод та зменшення родючості грунту.