конспект на тему <<Поняття про текстильні волокна. Види волокон.
Класифiкацiя волокон»
Ответы
Ответ:
Волокно текстильне- це гнучке тіло, що володіє достатньою міцністю для збереження своєї форми.
Текстильним називають волокно, яке використовують для виготовлення пряжі, ниток, тканин і нетканих матеріалів. Для текстильних волокон характерна обмежена довжина, а також малі поперечні розміри, тобто це досить довгі та тонкі тіла. Волокна є основною сировиною в текстильній промисловості і застосовуються для виготовлення ниток, пряжі, тканин, штучного хутра і шкірозамінника, а також інших текстильних виробів.
Волокна для текстильної промисловості поділяються за видами походження це натуральні (природні) і хімічні.
Натуральні волокна бувають рослинного походження на приклад бавовна, льон, бамбук і тваринного походження: шерсть різних тварин, шовк тутового шовкопряда. Натуральні волокна-це волокна, для виробництва яких застосовують лише механічні дії-збір, очищення, сортування і вичісування, так як вони вже готові до використання.
При різноманітті природних волокнистих матеріалів існують загальні характеристики:
не завдають шкоди довкіллю;
добре пропускають повітря;
практично всі види мають корисними для організму властивостями;
володіють хорошими гігієнічними характеристиками;
не викликають алергію;
дружні до природи, мають малий термін розпаду, легко утилізувати;
приємні до тіла і на дотик;
не накопичують статичну електрику;
при правильному догляді, мають довгий термін експлуатації;
добре поглинають вологу;
Объяснение:
Штучне і синтетичне волокно це не одне і те ж. Вони розрізняються вихідною сировиною для виготовлення. Для виготовлення синтетичного волокна використовуються похідні углеродсодержащих речовин-це нафта, газ, вугілля. Синтетичне волокно- це синтезоване хімічним способом речовинпро з полімерів, повністю поміняли свою хімічну структуру і формулу, придбавши задані властивості. Штучні волокна виробляються з дрібно подрібненої деревини-целюлози, коезіна, а у випадку з ацетатом із залишків бавовняного пуху з додаванням хімічних реагентів. Речовина притерпевают зміни, але не менят структуру і властивості, тому можна сказати, що штучні волокна виготовлені з натуральної сировини хімічним способом, але не синтезують нову речовину, а змінюють властивості заданого.