Розвиток та видозміни органів
Ответы
яких органів? рослин чи людини? якщо рослин то
Ответ:
Розвиток – це якісні зміни, що послідовно відбуваються організмі (поява квітки, розкриття бруньки, формування плодів).
Розвиток рослин. Одночасно з ростом рослин відбувається їх розвиток. Процеси росту і розвитку в організмі рослин взаємозалежні. Ріст веде до кількісних змін, а розвиток – до якісних. При цьому розвиток не завжди залежить від нагромадження великої маси. Можливі швидкий ріст і повільний розвиток у рослин. І навпаки – уповільнений ріст і швидкий розвиток.
У квіткових рослин розвиток починається з першого поділу заплідненої яйцеклітини. Потім відбувається ріст і розвиток вегетативних органів рослин, період розмноження, а після нього – старіння і відмирання. На кожному етапі життєвого циклу рослинний організм зазнає якісних змін. Цей шлях якісних перетворень рослинного організму називається розвитком.
Сукупність стадій розвитку організму від появи сходів насіння і до відмирання називається життєвим циклом рослин.
У кожної рослини, починаючи з проростання насіння, відбуваються зміни, помітні при спостереженнях за її розвитком. Ці зміни в розвитку розглядаються по фазах, які рослина послідовно проходить протягом свого життя
Видозміни вегетативних органів рослин
Метаморфози пагона. Під впливом екологічних факторів і залежно від специфіки функцій пагони так видозмінюються, що їх важко розпізнати. Усі видозміни пагона поділяють на надземні та підземні. Надземні видозміни зумовлені здебільшого дією кліматичних факторів. Вони можуть бути спричинені едафічними, орографічними, біотичними та іншими факторами. До них належать такі видозміни: колючки, вусики, філокладії, м’ясисті стебла.
Колючки — це видозміни пагона, які характеризуються загостренням верхівки, значним здерев’янінням, істотним розвитком механічної тканини, відсутністю або слабко розвиненими при основі листками. Розміщення колючок у пазухах листків і поява на них квіток підтверджують їх пагонове походження. Колючки захищають рослини від надмірного випаровування води та поїдання їх тваринами. Вони властиві рослинам сухих місцезростань (терен, гледичія, дика груша).
Вусики — це видозмінені пагони, за допомогою яких рослини прикріплюються до опори. Вони властиві винограду, огіркам, гарбузам, бріонії. Про їх пагонову природу свідчить розміщення вусиків у пазухах видозмінених листків чи їх рубців, наявність на них дрібних лускоподібних листочків, прикріплених у вузлах навпроти звичайних листків.
Філокладії — це видозміни пагонів, які за загальними обрисами, наявністю хлоренхіми і здатністю до фотосинтезу нагадують справжні листки. Але розміщення філокладіїв у пазухах видозмінених листків та утворення на них квіток і плодів свідчить про їх пагонову природу. Такі видозміни є в рускусу.