Написати творчу роботу.
Розкрийте тему. Розкажіть про вплив грошей на героїв п'єси. Докажіть, що гроші вплинули на персонажів, зробивши їх бездуховними, злими, агресивними. Наведіть 2-3 переконливі цитати.
У висновку висловте думку стосовно того, чи завжди гроші породжують бездуховнісь.
Для характеристики Герасима Калитки можна скористатися планом.
I. Герасим Калитка — головний герой п'єси.
II. Потяг до багатства — основний зміст життя Калитки:
1. Прагнення багатія до збагачення.
2. Жадність, хитрість, лицемірство господаря.
3. Ставлення до членів родини та наймитів.
4. Шахрайські махінації Калитки.
III. "Краще смерть, ніж така потеря!". СРОЧНООООО!!!!! дам 200 баловввв
Ответы
П'єса Івана Карпенка-Карого "Стo тисяч" розповідає про те, як гроші впливають на героїв твору, змінюючи їхні мотиви та характери. Головний герой Герасим Калитка, який прагне до збагачення та зловживає своїм становищем, стає бездуховним та жорстоким.
Жага до багатства перетворює Калитку на хитрого та жадібного господаря, який ставить свої інтереси над інтересами членів своєї родини та наймитів. Гроші роблять Калитку безчутним до страждань інших людей, і він готовий здійснити будь-які шахрайські махінації, щоб збагатитись.
Один з переконливих прикладів цього - розмова Калитки з Михайликом, коли він пропонує йому піти на війну, щоб зарадити грошей: "Їдь ти на війну, Михайлику. Підеш і принесеш тисяч п'ять грошей, що мені треба. А в тебе батько й мати, якщо підеш на війну і не повернешся, то не бачитимуть свого сина". Калитка показує свою бездуховність та жорстокість, навіть коли ставить життя іншої людини під загрозу.
Ще одна цитата, що доводить вплив грошей на Калитку, - його заява про те, що він готовий пожертвувати своєю родиною, якщо йому здасться, що вона заважає йому збагатитись: "Я люблю свою родину, але я не зможу йти на інтереси своєї родини, якщо вони будуть заважати моєму збагаченню".