Предмет: Физика,
автор: xwtssq
на динамометрі висить кулька масою 50г жорсткість пружини 40H/м визначити на скільки видовжилась пружина.
Ответы
Автор ответа:
0
Відповідь:
1.2 см
Пояснення:
За законом Гука, сила, яку діє на пружину, пропорційна її видовженню:
F = kx,
де F - сила, k - жорсткість пружини, x - видовження пружини.
Так як кулька висить на динамометрі, то сила, яка діє на пружину, це сила тяжіння.
Сила тяжіння дорівнює масі кульки, помноженій на прискорення вільного падіння:
F = mg,
де m - маса кульки, g - прискорення вільного падіння.
g ≈ 10 м/
Отже, ми можемо записати:
kx = mg,
x = ,
Підставляючи відомі значення, отримуємо:
x = (0.05 кг) * (10 м/) / (40 Н/м) ≈ 0.012 м = 1.2 см.
Отже, пружина видовжилась на 1.2 см.
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: erkynaknur
Предмет: Английский язык,
автор: esenbekmiras11
Предмет: История,
автор: nastiakhomiak9
Предмет: Математика,
автор: valerijvalerijioviic
Предмет: Информатика,
автор: marina198114