Предмет: Химия, автор: Аноним

Змішали магній масою 6 г з певною масою сірки. Після реакції добули магній сульфід (MgS) масою 14 г. Напишіть рівняння реакції. Яка маса сірки прореагувала?

Ответы

Автор ответа: trikdaha
1

Ответ:

Объяснение:

Розглянемо хімічний склад сполуки MgS: вона містить магній (Mg) і сірку (S) відповідно в масових частках 0,318 і 0,682.

Так як змішано 6 г магнію, то маса сірки, з якою він реагував, складає 14 г - 6 г = 8 г.

Рівняння реакції, що відбулася між магнієм та сіркою, можна записати наступним чином:

Mg + S → MgS

З цього рівняння видно, що один моль магнію реагує з одним моль сірки, утворюючи один моль MgS. Молярна маса Mg дорівнює 24 г/моль, а молярна маса S - 32 г/моль. Отже, для того, щоб утворити 14 г MgS, необхідно 14 г / (24 г/моль + 32 г/моль) ≈ 0,224 моль S. Таким чином, маса сірки, яка реагувала з магнієм, складає 0,224 моль × 32 г/моль = 7,17 г (заокруглюючи до двох значущих цифр).


trikdaha: Надеюсь
trikdaha: я уверен
trikdaha: братан
Похожие вопросы