До медико-генетичної консультації звернулась подружня пара. Жінка не має порушень кольорового зору, але її батько страждає на дальтонізм. Так само, як і батько чоловіка. Проте сам чоловік має нормальний кольоровий зір. Визначте, з якою ймовірністю нащадки цієї пари матимуть згадане захворювання.
а.75%
б.50%
в.100%
г.25%
Ответы
Захворювання на дальтонізм зумовлене рецесивним геном, який може бути переданий від хворого батька до дочки або сина, але тільки якщо мати-носійка цього гена. Якщо жінка має нормальний кольоровий зір, то ймовірність того, що вона є носійкою рецесивного гена, складає 0,5 (так як батько її був хворим на дальтонізм).
У чоловіка немає ознак захворювання, тому можна припустити, що він не є носієм рецесивного гена. Тому, ймовірність того, що він передасть цей ген своїй нащадку, становить 0.
Отже, якщо у пари народяться діти, то кожен з них матиме 50% ймовірність успадкувати рецесивний ген від матері, і тільки якщо це трапиться, то він може розвинути дальтонізм. Таким чином, імовірність того, що нащадок цієї пари успадкує дальтонізм, становить 0,5 x 0,5 = 0,25 або 25%.
Отже, відповідь: Г