Предмет: Физика, автор: aminabezkrovnaya

Воду якої маси можна нагріти на 23°С за рахунок повного згоряння 10,5 г бензину?​

Ответы

Автор ответа: Vlados22231
0

Ответ:

Для вирішення цієї задачі потрібно скористатися формулою еквівалентності теплових енергій:

Q(тепло, виділене під час згоряння бензину) = Q(тепло, яке поглине вода)

Q(тепло, виділене під час згоряння бензину) можна обчислити за формулою:

Q = m(бензину) * C(бензину) * ΔT(бензину)

де m(бензину) = 10,5 г - маса бензину, який повністю згорить

C(бензину) = 2,2 Дж/(г·°C) - питома теплоємність бензину

ΔT(бензину) - зміна температури бензину, яка відбувається під час згоряння і дорівнює 1000 °C (температура згорання бензину)

Q = 10,5 г * 2,2 Дж/(г·°C) * 1000 °C = 23100 Дж

Тепло, яке поглине вода, можна обчислити за формулою:

Q = m(води) * C(води) * ΔT(води)

де m(води) - маса води, яку потрібно нагріти на 23 °C

C(води) = 4,18 Дж/(г·°C) - питома теплоємність води

ΔT(води) = 23 °C - зміна температури води

Необхідно знайти m(води). Для цього можна використати формулу:

m(води) = Q/C(води) / ΔT(води) = 23100 Дж / (4,18 Дж/(г·°C) * 23 °C) ≈ 130 г

Отже, для нагріву води на 23 °C потрібно приблизно 130 г води.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: rznkvsf
Предмет: Английский язык, автор: Аноним