1.Охарактеризуйте наведені приклади правомірної поведінки за критерієм мотиву (волі людини): - громадянин Р, переконаний у важливості участі у політичних заходах, завжди бере участь у виборах; - за звичкою громадянин М.переходить вулицю на зелене світло; - курсант Д. підготувався до заняття з теорії держави та права, побоюючись отримання незадовільної оцінки.
2. Виберіть із запропонованих ситуацій ті, що є зловживанням права: - громадянин К. уклав фіктивний шлюб з громадянкою В. з метою отримання кредиту в банку; - лікар вимагав від пацієнта сплати благодійний внесок до лікарні.
1. Проведіть на основі аналізу положень Конституції України класифікацію державних органів.
2. Зазначте відомі Вам види (назви) нормативно-правових актів України: Основний Закон України -; Кодифікований закон - ; Поточний закон - ; Підзаконний нормативно-правовий акт-
Ответы
Відповідь:
1. Перший приклад можна охарактеризувати як мотивовану поведінку з погляду переконання громадянина Р у важливості участі у політичних заходах, що свідчить про волю людини брати активну участь у демократичних процесах. Другий приклад - це поведінка, що відповідає звичці, тобто автоматичній реакції на сигнал світлофора, що не є свідомим вибором особи. Третій приклад можна охарактеризувати як мотивовану поведінку з погляду досягнення успіху у навчанні, тобто з метою досягнення певної мети.
2. Перший приклад є зловживанням правомірних можливостей, оскільки громадянин К. зловживав правом на шлюб з метою отримання кредиту в банку. Другий приклад є зловживанням влади, оскільки лікар вимагав неправомірну вигоду від пацієнта за послуги, які надаються в рамках медичної допомоги.
3. Класифікація державних органів на основі Конституції України:
Виконавча влада, до якої належать Президент України, Кабінет Міністрів України та міністерства;
Законодавча влада, до якої належать Верховна Рада України та її органи;
Судова влада, до якої належать суди та інші органи, які здійснюють правосуддя в Україні.
4. Види нормативно-правових актів України:
Основний закон України - Конституція України;
Кодифіковані закони - це закони, які систематизовані та об'єднані в один документ з окремими розділами та статтями. Наприклад, Кримінальний кодекс України, Цивільний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення;
Поточні закони - це закони, які приймаються Верховною Радою України та регулюють певну галузь життя. Наприклад, Закон України "Про освіту", Закон України "Про медичну допомогу та медичне страхування";
Підзаконні нормативно-правові акти - це акти, які приймаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. До цих актів належать постанови, розпорядження, інструкції та інші акти, які регулюють діяльність державних органів та інших суб'єктів права.