Предмет: Физика, автор: maks2007zuhan

За температури 7°с тиск газу в колбі вимкненої газонаповненої електричної лампи розжарювання дорівнює 8 кПа. Знайдіть температуру газу в увімкненій лампі, якщо тиск у робочому режимі зростає до 15 кПа.

Ответы

Автор ответа: vlad228228337
4

Для розв'язання цієї задачі можна скористатися законом Гая-Люссака, який стверджує, що за сталої кількості газу його тиск при постійному об'ємі пропорційний температурі у Кельвінах. Математично це можна записати як:

p1/T1 = p2/T2,

де p1 і T1 - початковий тиск і температура, p2 і T2 - кінцевий тиск і температура.

Для розв'язання задачі переведемо початкову температуру з градусів Цельсія в Кельвіни:

T1 = 7°C + 273,15 = 280,15 K

Запишемо рівняння закону Гая-Люссака з відомими значеннями:

8 кПа / 280,15 K = 15 кПа / T2

Перенесемо T2 на один бік рівняння і розв'яжемо його:

T2 = (15 кПа * 280,15 K) / 8 кПа = 525,4 K

Отже, температура газу в увімкненій лампі дорівнює 525,4 К (252,25 °C).

отметь как лучший ответ пожалуйста)


pana81379: А как оформить дано?
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: shenderukmaryna
Предмет: Алгебра, автор: kubievtalgat153