Предмет: Українська література, автор: katekotenko2022

Контрольна робота. Володимир Винниченко, Станіслав Чернілевський, Ірина Жиленко, Ігор Калинець, Емма Андієвська (розгорнуті відповіді на запитання)



1. Притча – це… ( 0,5 б.)
2. Яка основна думка поезій І.Калинця «Блискавка», «Криничка», «Веселка»?
3. «Святкова казка» у віршах Ірини Жиленко ( за творами «Жар-птиця», «Підкова», «Гном у буфеті»).
4. Дати характеристику говорющій рибі з одноіменної казки-притчі Е.Андрієвської.

5. Твір-мініатюра на тему «Роль батьківського дому в житті людини»
Можна будь ласка до 21 години(не всі завдання обов’язково , тільки дуже потрібно 3 і 4 завдання)

Ответы

Автор ответа: godzurtania
5
Відповіді:

1) Притча- це твір, в основу якого покладено повчально- алегоричний сюжет.

2) Основна думка: без води не може уявити життя жодна природна істота, людина.

3) —


4) Говорюща риба з казки Емми Андієвської мала добре серце, але була “соромом родини”, бо не мовчала як інші. Тому її вигнали з риб'ячої громади. Але героїня привітна, щира, добра, вірна, готова допомогти іншим. Надмірка балакучість є її недоліком, навіть якщо не було співрозмовника, то вона говорила сама з собою.


5) Де б людина не жила, вона ніколи не забуде рідного дому - дому, де вона провела своє дитинство. І неважливо, чи це розкішна квартира або хатиночка у селі. Людина буде завжди пригадувати батьківський дім з ніжністю та любов'ю.

І це не дивно: саме в дитинстві людина відчуває все особливо гостро. Дитина вважає себе і свою домівку центром свого власного Всесвіту. Саме в рідному домі проходить майже весь початок її життя. І тільки потім дитина починає проводити більше часу не д домі: іде в дитсадок, а потім і в школу. Але більша частина її життя, як і раніше, проходить вдома. Тому прив'язаність до рідному дому для кожної дитини є природною.

Дитина виростає та дорослішає, і ось вона вже покидає рідну домівку і їде вчитися або працювати кудись в інше місто. Там вона може поміняти багато місць проживання: жити у гуртожитку або знімати житло, але вона буде з задоволенням приїзджати відвідати батьків - не в гості, а "додому".
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: sagynaeva12