Предмет: Українська мова, автор: Anton29310

СРОЧНО даю 75 баллов

Прочитайте текст

Мирослава впала на ноги, не пускаючи своєї зброї. Звалившись несподівано в пропасть, вона, проте, не почула ані на хвилю страху. Неприятельки стоя- ли, не зводячи ока одна з одної. Схаменувшись, ведмедиця вхопила в передні лапи великий камінь і, зводячись на задні ноги, хотіла шпурнути ним на Мирославу.

Завдання до тексту

10. Випишіть із тексту дієприслівникові звороти.



11. Знайдіть речення з одиничним дієприслівником. Розберіть дієприслівник як особливу форму дієслова.

12. Випишіть речення, що відповідає схемі I-.-.-I, (дієприслівниковий зворот на початку речення). Укажіть, від якого дієслова та за допомогою якого суфікса утворено вжитий у реченні дієприслівник, визначте його вид

Приложения:

Ответы

Автор ответа: kent228one
0

Відповідь:

10Дієприслівникові звороти: "не пускаючи своєї зброї", "зводячись на задні ноги", "стоя- ли, не зводячи ока одна з одної".

11Речення з одиничним дієприслівником: "Схаменувшись, ведмедиця вхопила в передні лапи великий камінь і, зводячись на задні ноги, хотіла шпурнути ним на Мирославу." Дієприслівник "схаменувшись" утворено від дієслова "схаменутися" за допомогою суфікса -ш, є дієприслівником минулого часу дієслова.

12Речення, що відповідає схемі I-.-.-I: "Не почула ані на хвилю страху, впала на ноги." Дієприслівник "почула" утворено від дієслова "чути" за допомогою суфікса -вший, є дієприслівником минулого часу дієслова. Дієприслівниковий зворот "не почула ані на хвилю страху" стоїть на початку речення.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Аноним
Предмет: Обществознание, автор: mamarzanova