Предмет: География, автор: irunaignatenko20

Обчисліть атмосферний тиск на рівні моря якщо,на висоті 200м тиск становить 742мм.рт.ст Будь ласка допоможіть потрібно взавтра здавати​

Ответы

Автор ответа: Maxim858
0

Ответ:

Для обчислення атмосферного тиску на рівні моря, необхідно скористатися формулою зв'язку між атмосферним тиском та висотою:

p = p0 * exp(-Mgh/kT)

де p0 - тиск на рівні моря, M - молярна маса повітря, g - прискорення вільного падіння, h - висота, k - стала Больцмана, T - температура.

Вважаємо, що температура повітря на висоті 200 м є такою самою, як на рівні моря і дорівнює 15 °C, тобто 288 К.

Значення прискорення вільного падіння g = 9,81 м/с² та сталої Больцмана k = 1,38 * 10^-23 Дж/К візьмемо за константи.

Молярна маса повітря M може бути розрахована на основі значення його густина на рівні моря, яка дорівнює 1,225 кг/м³:

M = m/N = (0,02897 кг/моль) * (6,022 * 10^23 частинок/моль) = 0,1746 * 10^-2 кг/част.

Тоді за формулою зв'язку між атмосферним тиском та висотою маємо:

p = p0 * exp(-Mgh/kT)

p0 = p * exp(Mgh/kT) = 742 мм рт. ст. * exp((0,1746 * 10^-2 кг/част.) * (9,81 м/с²) * (200 м) / (1,38 * 10^-23 Дж/К * 288 К))

p0 ≈ 760 мм рт. ст.

Отже, атмосферний тиск на рівні моря становить приблизно 760 мм рт. стст

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: milanacat28
Предмет: Химия, автор: alexandra5372
Предмет: Геометрия, автор: bekkerdima054