Одна кулька має 2 мільйони надлишкових електронів,а в іншій не вистачає 1 мільярда електронів. Кулька знаходиться на відстані 10мм. Знайти силу взаємодії між тілами та пояснити який заряд по знаку мають тіла
Срочно даю 12 балів!
Ответы
Відповідь:
≈ 5.75 Н
Пояснення:
Сила взаємодії між двома зарядженими тілами може бути визначена за законом Кулона:
F = k * (q1 * q2) / r^2
де k - коефіцієнт пропорційності, q1 і q2 - заряди тіл, r - відстань між ними.
У даному випадку маємо:
q1 = 2 млн електронів = 2 * 10^6 * 1.6 * 10^-19 Кл (заряд переведено в кулони)
q2 = -1 млрд електронів = -1 * 10^9 * 1.6 * 10^-19 Кл (заряд переведено в кулони)
r = 10 мм = 0.01 м
Підставляючи ці значення у формулу Кулона, маємо:
F = 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2 * ((2 * 10^6 * 1.6 * 10^-19 Кл) * (-1 * 10^9 * 1.6 * 10^-19 Кл)) / (0.01 м)^2 ≈ 5.75 Н
Отримана сила є притягувальною, оскільки заряд на першій кульці є від'ємним, а на другій - додатнім. Отже, перша кулька має надлишок від'ємного заряду, а друга кулька - дефіцит додатнього заряду.