Проаналізуйте тезу українського дослідника економіки. Чому відставання Уралу від Наддніпрянщини вважають закономірним явищем?
Ответы
Відповідь:
Теза українського економіста полягає в тому, що відставання Уралу від Наддніпрянщини,, у видобутку вугілля та чавуну вважається закономірним явищем. Дослідник пояснює це явище, вказуючи на відмінності у видобутку вугілля та чавуну в Україні та на Уралі, а також на відмінності в енергоефективності та продуктивності праці.
Дослідник наголошує, що після реформи 1861 року видобуток вугілля в Україні значно збільшився і в 1900 році становив 70% від загального видобутку Російської імперії. Крім того, виробництво чавуну в Україні зросло у 158 разів, тоді як на Уралі - лише у 4 рази. Це, у поєднанні з вищою енергоефективністю українських заводів, сприяло вищій продуктивності праці металургів Наддніпрянщини.
В цілому, дослідник стверджує, що відмінності у видобутку вугілля та чавуну, енергоефективності та продуктивності праці між Україною та Уралом є природними факторами, які призвели до відставання Уралу в економічному розвитку.