Предмет: Литература, автор: Аноним

Твір «Проблема влади грошей» (за п'єсою І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»)​

Ответы

Автор ответа: banan097530
0

Відповідь:

Трагікомедія Івана Карпенка-Карого "Сто тисяч" - один з найбільших шедеврів українського театру.

Головний герой п'єси - Герасим Калічка, багатій із села, чиє багатство - земля: придбавши "круглу землю" в 200 десятин, він хоче більше землі". Я куплю всю землю навколо себе, і ви зможете подорожувати один день - чия це земля? Калітіна!" Я їхав два дні, чия це земля? Калітіна!" Якщо їхати три дні, то чия це земля - Каліцина! Спекотно..." Сенс життя Калітики, всі думки, вся енергія спрямовані на придбання землі.

Але на це потрібні гроші. Звичайно, Єразім був працьовитим працівником, який не спав і не крав, але він також не дозволяв своїй сім'ї та роботодавцям витрачати час даремно. Він також не соромився брати гроші у своєї сім'ї. Каліцька отримала високі відсотки від свого хрещеного батька Савки, який хотів позичити їй гроші, і навіть попросив "продажну ціну" за її худобу. Герасим був готовий продати душу дияволу за гроші. Ось чому він так охоче купився на фальшиві сто тисяч. Коли він зрозумів, що його обдурили, то вирішив, що краще покінчити життя самогубством. Для Калічки він вважав, що "смерть краще, ніж така втрата".

Ми не можемо стверджувати, що Герасим Каліцький є негативним персонажем. Як і всі, він мав позитивні риси. Він любив свою землю, по-своєму піклувався про своїх дітей, був дуже працьовитим і рішуче налаштованим на їхнє майбутнє, а всі розрахунки і плани Калічки ґрунтувалися на реальності. Примарні бажання екскаватора шукати скарби його не хвилювали. Сам Бонавентура був змушений визнати тиху діяльність "економістів" на кшталт Калітики, які поступово заволоділи маєтками заможних дворян". Бути "економістом" - це чудово! Швидше, швидше, швидше, швидше! Купуйте у Борса, купуйте у Смоквінова, купуйте у Смербіної он там..." Він похитав головою. Пани горіли, а люди витягали з вогню омарів... Це не дрібниці! Вони там звикли до омарів і шампанського, тому так люблять гроші та імена! І їдять вареники, картоплю, кресік і чехоньку, не кожен день, але товстіють...".

Однак жага до багатства оволоділа Герасимом і засліпила його, зробивши злим і тиранічним. Багатодітна сім'я бідняка Калитки утримувалася за рахунок плодів своєї праці, але не могла дати своєму господареві навіть шматка хліба. Він не дозволив йому сісти на коня, щоб відвезти дружину до церкви за три милі. "Корови коштують грошей", - виправдовувався він.

Однак я не засуджую Джерасима, а скоріше співчуваю йому. Зрештою, я не думаю, що гроші - це найважливіше.

Автор ответа: Alxemek1000
1

Ответ:

Внізу

Объяснение:

Проблему " стяжання для стяжання!"Карпенко-Карий розробляє на основі глибокого вивчення тих соціальних процесів, що відбувалися на Україні за часів бурхливого розвитку капіталізму. Карпенко-Карий використовував могутню силу сміху не для того, щоб розважати, розважати громадськість, а щоб боротися за торжество світлих, благородних ідеалів людства. Нещадно висміює драматург все потворне і низьке.

У житті, письменник-сатирик робить це в ім'я перемоги благородних і світлих основ життя. У п'єсі видно прагнення автора підвести читача і глядача до повних позитивних моральних висновків. Променем своїх етичних поглядів драматург висвітлює кожну дійову особу, кожну ситуацію і сцену в комедії.

Найоригінальнішим досягненням Карпенка-Карого в п'єсі" господар " є образ бульбашки. Його не можна вважати цілком негативним героєм, так як яскраво виражені в характері персонажа і позитивні риси. Слід зазначити, що в родині Терентія Гавриловича панує згода, в цьому є і його заслуга. Пузир любить свою дочку, пишається її розумом і освіченістю, хоча до кінця зрозуміти Соню йому не дозволяє спрямованість на збагачення.


Alxemek1000: Карону плзззззззз
Похожие вопросы