Предмет: Қазақ тiлi, автор: dilnazasilbekkyzy201

3. Алғашқы трамвайлар қалай қозғалған? 4-тапсырма. Оқиық, қызық! 7-белiм Алматыдағы ерекше трамвай - Таңғажайып трамвай-кофехана - алматы- лық студенттердің бірегей жобасы. 1976 жылы құрастырылған чехиялық жолаушылар тасы- малдайтын көлікті жоба авторлары қоғамдық демалыс әрі тамақтану орнына айналдырды. Алматы қаласының көшелерімен жүретін бұл ерекше трамвайда жалпы 27 орынды 7 устел мен бар үстелдері орналасқан. Вагонның іші қызыл түсті, сәнді безендірілген.
Мәтіндерден туынды зат есімдерді тауып жазыңдар.​

Ответы

Автор ответа: nurymdoszanuly13
2

Ответ:

Оқиық, трамвай, кофехана, жолаушылар,жоба, демалыс, үстел, әуежай, ойын-сауық,

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: kristina20200404

Контрольна робота.Речення із різними типами частин
1. Складним з різними видами зв’язку є речення *
А)При такому відношенні мені зоставалось тільки одсунути шапку на відповідне місце, криво посміхнутись і, спотикаючись, бігти за нею на вулицю, куди вона мене тягнула з гомоном і сміхом.
Б)Михайло якраз натрапив на ту розмову чи суперечку, встряв у неї й почав доводити інспекторові, що він не має права лаяти учнів, і сказав щось образливе для самого інспектора
В)Я довго лежу і слухаю, як дзвонить у такт дзвонів степу моє серце.
Г)Вітер підганяв їх на снігових белебнях, але як тільки вони скочувались в яр,
Сіроманцеві доводилось похекати і попріти.
2.Визначте складне речення зі сполучниковим і безсполучниковим зв’язком
А)Наступний день видався зранку туманно-морозним, небо заволочило хмарами.
Б)Вовка закотило в лісосмугу, він обійняв лапами якусь деревину, навіть учепився в неї зубами, але вітер відірвав його від неї.
В)І от хмарами урочисто, густо обізвалася мідь, вона злякала на позолочених церковних хрестах гайвороння і всюди-всюди порадувала босоноге школярство.
Г)Добре було б, якби отакий співучий разок намиста впав із неба на землю, прямо мені під ноги.
3.Правильно розставлено розділові знаки в реченні *
А)Над ними зумлили комарі, біля нас спросоння коли-не-коли схлипувала річечка, а над усім світом протікала зоряна імла.
Б)Обережні й лякливі, сарни належали лісовій гущавині, належали таємниці і я звідав таке відчуття, наче ця заказана таємниця постала переді мною наяву, тепер я можу приглянутись до неї пильніше.
В)Загадка – це чарівний світ поетичної таємниці і в цьому світі мороз поєднаний з весною, що виступає прекрасною руйначкою всіх його мистецьких та господарських звершень.
Г)Гусак випірнув і сперся забитим крилом на воду, крило заболіло, запекло наче сперся він ним не на воду, а на вогонь.
4.Визначте складне речення, побудоване за схемою: [ ], й [ ], ( ). *
А)Огонь пішов по жилах хлопця, й він ясно одчув в собі, ніби од сну пробудившись, одчув творця, художника.
Б)Зелене безгоміння в полі, на обрії завмерла не хмара, а кінь із вершником, що тримає перед собою голубого списа.
В)Вишнево-яблуневі садки, ще сьогодні зранку такі змерзлі, подобрішали, потеплішали, й село звеселіло, людські обличчя погіднішими стали.
Г)Я слухав рідну пісню, рідну мову, й вона лилась струмком, у якому переплелися запахи калини, чебрецю, лепехи.
5. Тему виражає заголовок *
А)Бережімо багатства природи.
Б)У чому цінність людського життя?
В)Мить, що єднає минуле і майбутнє.
Г)Не забуваймо батьків.
6. Речення, що входять до складного синтаксичного цілого, можуть бути. *
А)Тільки складними.
Б)Тільки простими ускладненими.
В)Тільки простими неускладненими.
Г)Різними за своєю структурою.
7. Подане нижче висловлювання належить до. У кінці ХІ століття угорці загарбали Ужгород. На довгий час місто стало зватися Унгвар. У 1241 р. угорці не втримали оборону проти монголів на Веречанському перевалі. Кочівники поринули на рівнину і знищили Унгвар. Але місто відродилося (З енц.). *
А)Роздуму
Б)Розповіді з елементами опису.
В)Опису.
Г)Розповіді.
8.Паралельний тип зв’язку речень характерний уривку тексту. *
А)Будова квітки різноманітна. Оцвітина переважно подвійна, з нерізким поділом на чашечку і віночок. Кількість пелюсток буває невизначена.
Б)Це водяні й болотяні багаторічні рослини з добре розвиненим, міцним кореневищем. Майже 8 родів цієї родини налічують до 60–70 видів.
В)Усе це свідчить про примітивну будову лататтєвих. У будові їх квіток чітко проглядається поступовий перехід тичинок у пелюстки.
Г)Спочатку лататтєві були суходольними рослинами з прямостоячими стеблами. Оселялися вони на вологих місцях або поблизу водойм; поволі переселилися на мілководдя, де ростуть і понині.
9. Займенник як засіб зв’язку речень у тексті вжито в уривку
А)Квітки лататтєвих за структурою подібні до магнолієвих і лаврових, що мають лише деревні життєві форми. Тому неможливо встановити між ними близькі генетичні зв’язки.
Б)Тропікогенний рід лататтєвих з’явився на землі понад 100 млн літ тому. Наприкінці крейдового періоду відбулася велика перебудова рослинного світу, внаслідок чого з’явилися квіткові або покритонасінні рослини, які швидко потіснили всі інші види рослин, серед яких були папороті та хвойні.
В)Плоди ягодоподібні або горішки. Серед багатоплідних лататтєві цілком відособлені, хоча й мають групу ознак не лише багатоплідникових, а й однодольних.
Г)Тропіки — батьківщина лататтєвих. Їх великі листки на довгих черешках плавають на поверхні води, іноді занурені у воду.
Отправить