Предмет: Українська мова, автор: savcenkoandrij666

Підібрати бібліографія до теми „Екогологія у сучасному світі" ​

Ответы

Автор ответа: maksp7320
1

Ответ:

Освітній рівень суспільства в період формування основних засад сталого розвитку повинен зростати завдяки якості освіти, що є основною метою та пріоритетом в контексті розвитку громадянського суспільства.

За методикою ООН у порівнянні соціального і екологічного рівнів різних країн, індекс освіченості є одним з основних показників інтегрованого розвитку людства.

Людина є складною, самоорганізованою, саморегульованою системою, функціонування якої значною мірою залежить від її взаємодії із зовнішнім середовищем.

Водночас людина є елементом екосистеми-сукупності (єдиного комплексу) організмів і умов їх існування, неживих компонентів довкілля (атмосфера, ґрунтовий покрив, водойми), що перебувають у взаємозв'язках і взаємодії, внаслідок яких відбувається біотичний кругообіг (обмін) речовин та енергії.

Наукова дисципліна екологія людини поєднала напрацювання дослідників минулого і сьогодення. Нині вчені говорять про розвиток екологічного мислення, пов'язуючи це явище з загрозою всесвітньої екологічної катастрофи.

Значущою віхою у становленні знань про екологію людини стало утвердження у філософській думці антропоцентризму – філософського принципу, згідно з яким людина є центром Всесвіту, найвищою метою всього, що відбувається у світі. Він зафіксував переорієнтацію уваги мислителів на проблеми людини, зокрема на гармонізацію взаємодії в соціумі і в світі природи.

Кожна галузь сучасних фундаментальних, гуманітарних і прикладних наук певною мірою пов'язана з проблематикою взаємодії людини і навколишнього середовища. Це свідчить, що екологія людини є основним, стрижневим напрямом екологічних досліджень, підтверджує антропоцентричну модель сучасного світу.

Похожие вопросы