Предмет: Химия, автор: sasha7938

1.яка маса карбонатної кислоти утвориться при взаємодії вуглекислого газу масою 88г з водою?
2.яку масу фосфор (V) оксиду потрібно
додати до води , якщо маса утвореної отрофосфорної кислоти 226г?

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m(СO₂ ) = 88г

Найти: m(H₂CO₃) - ?

Складемо РХР:

88 г                                х г

CO₂    +     H₂O    →      H₂CO₃

n = 1 моль                    n = 1 моль

M = 44 г/моль             M = 62 г/моль

m = 44 г                       m = 62 г

88 г (CO₂ ) -  х г ( H₂CO₃)

44 г (CO₂ )  -  62 г ( H₂CO₃)

m(H₂CO₃) = 88  * 62 : 44 = 124 г

2)

Дано:

m(H₃PO₄) = 226 г

Найти: m(P₂O₅) - ?

M(H₃PO₄) = 3 + 31 + 16 * 4 = 98 г/моль

М(P₂O₅) = 31 * 2 + 16 * 5 = 142 г/моль

Складемо РХР:

х г                                   226 г

P₂O₅    +     3H₂O  →   2H₃PO₄

n = 1 моль                    n = 2 моль

M = 142 г/моль             M = 98 г/моль

m = 142 г                       m = 196 г

х г (P₂O₅ ) -   226 г ( H₃PO₄)

142 г (P₂O₅ )  - 196 г (H₃PO₄)

m(P₂O₅) = 226  * 142 : 196 = 163,73 г


sasha7938: А де ти взяв 2 моль в другій задачі?
Похожие вопросы