Предмет: Физика, автор: lighten2077

Очень срочно помощь нужна

Під яким кутом має падати промінь на поверхню скла, щоб кут заломлення був у 2 рази менше кута падіння?

Ответы

Автор ответа: katerin2004t
1

Объяснение:

Хай показник заломлення скла

n = 1,5

Запишемо закон заломлення світла:

n = sin α / sin β

Врахуємо ,що кут падіння більше в 2 рази, чім кут заломлення:

n = sin 2β / sin β

n = 2(sin β)*(cos β) / ( sin β)

n = 2*cos β

cos β = n/2=1,5/2 = 0,75

β = arccos (0,75) ≈ 41° 24'

Автор ответа: Deygvgycch
0

n = sin α/sin γ ⇒ sin γ = sin α/n = 0,5/1,5 = 0,33 = ≈19 градусов. - -це кут заломлення. А от первоначального напрямку мабуть змінився на 30 - 19 = 11градусов

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: izehra2012
Предмет: Алгебра, автор: ROYTHOX