срочно дам 30 балов
Ответы
Ответ:
Звісно, ви, не замислюючись, дасте відповідь на запитання «Що таке сім’я?», згадавши своїх найближчих родичів - маму й тата, братів і сестер, дідусів і бабусь - або інших осіб, які щодня піклуються про вас.
Щоб оцінити роль сім’ї у вашому житті, уявіть себе героями та героїнями комп’ютерної гри, за умовами якої ви раптом опинилися в паралельному світі. Перше, з чим вам треба буде дати раду, - ви не матимете звичної опіки рідних, які турбуються про вас, забезпечують ваші потреби, підтримують у буденних справах. «Хто приготує сніданок? Де брати продукти чи шукати одяг? Що робити, якщо заболіло горло та підвищилася температура?» - на безліч подібних запитань вам доведеться шукати відповідь самим.
Інтернет - це міжнародна комп’ютерна мережа, що охоплює безліч сторінок, сайтів, порталів, платформ. Одне з завдань інтернету - допомогти в пошуку потрібної інформації. Тут можна знайти відповідь на запитання з будь-якої сфери людського життя, послухати улюблену музику, переглянути відео, почитати книжку або наукову статтю, поспілкуватися з друзями. В інтернеті сьогодні навчаються, працюють, проводять дозвілля... Скориставшись можливостями сайту «Родовід» (https://uk.rodovid.org), можна, приміром, створити дерево родоводу.
Ознайомтеся зі сторінкою сайту «Родовід». Яку інформацію потрібно знати, щоб створити власне родинне дерево? Чому серед правил користування сайтом є застереження про те, що рідні мають дати дозвіл на розміщення інформації про них? Як ви думаєте, чи поширюються на інтернет моральні засади, які визначають взаємодію людей?
До свого роду - хоч через воду.
Про роль сім’ї в житті людини свідчать життєписи видатних історичних діячів, талановитих митців і вчених, винахідників і спортсменів. Становлення їх як особистостей здебільшого пов’язане з їхніми родинами.
Це добре знала на власному досвіді, приміром, Леся Українка, якій через хворобу доводилося подовгу жити не вдома. Свої почуття до рідних поетеса викладала в листах. Ось лише кілька прикладів, якими словами Леся зверталася до матері: Пиши, мамочко, хоч коротко, як ти маєшся, а то сумно, як довго нема листів; Бувай здорова, мамочко-голубочко, хутко зобачимось! Не гнівайся, прошу тебе, на мене ні за що; Прощай, мамочко, серденько.
Цінність сім’ї для кожного з нас полягає ще й у тому, що саме в родинному колі ми здобуваємо досвід життя у світі. У родині пізнаємо моральні правила, вчимося їх застосовувати. Оскільки сім’я часто об’єднує кілька поколінь, ми маємо змогу навчитися в ній спілкування з однолітками, старшими й молодшими від нас.
1. Яку роль відіграє сім’я в житті кожної людини?
2. Про яке ставлення до рідних свідчать уривки з листів Лесі Українки? На підставі чого ви зробили такий висновок? А як ви виявляєте своє ставлення до рідних?
3. Які ваші вчинки сприяють доброму настрою близьких? А які засмучують їх?
ПІЗНАЙ СЕБЕ
- Поглянь, Бодю, я намалювала три емблеми - символи родини. Готуюся до суботнього родинного вечора, - Софійка розклала малюнки і, трохи поміркувавши, спитала: - Яка, по-твоєму, найбільш вдала?
- Напевно, сонце з промінчиками-родичами, хоч мені подобається моя емблема - права рука, яка тримає олівця.
1. Чия емблема родини, Софійчина чи Богданкова, подобається вам більше? Чому?
2. Софійка каже, що придумала три емблеми, але з розповіді маємо уявлення про одну. Пофантазуйте, якими могли бути дві інші.
3. Намалюйте свою емблему. Доповніть її коментарем, який напишіть у формі сенкана - п’ятирядкового неримованого вірша, у якому:
1-й рядок - слово-іменник, що визначає тему (сім’я);
2-й рядок - два прикметники, які її характеризують;
3-й рядок - три дієслова, пов’язані з темою;
4-й рядок - речення з 4-5 слів, що передає ваше ставлення до теми;
5-й рядок - один іменник, який є синонімом або антонімом до слова в першому рядку.
4. За бажання, покажіть свою емблему та прочитайте коментар до неї в загальному колі.
Чому добрі стосунки в родинному колі потрібно плекати?
Родина - це та спільнота, у якій людина відчуває любов до себе. Якщо ми усвідомлюємо, що нас цінують, що ми потрібні іншим, - ми почуватимемося щасливішими. Тож зрозуміло, що всі в родині прагнуть любові. Проте треба пам’ятати, що «прагнути любові» - не те саме, що «вимагати любові». Бажання щирого, доброго, дбайливого ставлення до себе не має нічого спільного з наказом, вимогою.
Григорій Сковорода щодо цього зауважив: Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю. Утім, поспостерігайте за собою впродовж дня. Чи завжди ми дотримуємося цієї мудрої поради?
ГРА НА УРОЦІ