Предмет: Химия, автор: mahria699

При нагревании 62г оксида щелочного металла в атмосфере оксида серы (4) образовалась соль массой 12,6г. Определить состав образовавшейся соли.

Ответы

Автор ответа: elarbekmuslimov40
1

Ответ:

Ответ

3 людям это помогло

Участник Знаний

Пусть Х - щелочной металл, тогда напишем реакцию соединения

X2O + SO2 = X2SO3

M(X2O) = 2x+16

M(X2SO3) = 2x+32+48 = 2x +80

n= m/M

n(X2O) = 6.2/2x+16

n(X2SO3) = 12.6/2x+80

по реакции количества вещества оксида и соли равны , следовательно

6.2/2x+16 = 12.6/2x+80

теперь решаем это уравнение

в итоге получается

12.8 x = 294

x=23

молярная масса металла 23 г/моль , значит, это металл НАТРИЙ

Искать похожие ответы

СПАСИБО

3

5,0

(2 оценки)

Войди чтобы добавить комментарий

Остались вопросы?

НАЙДИ НУЖНЫЙ

ЗАДАЙ ВОПРОС

Новые вопросы в Химия

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА Обчисліть відносні молекулярні маси речовин: H3PO4, КСЮ3, Al(OH)3

напиши рівняння добування кисню з калій перманганату та впиши у відповіді суму коефіцієнтів у рівнянні.

Визначити об’єм сірчистого газу за нормальних умов, якщо його кількість речовини моль.

Визначити кількість речовини чадного газу, якщо його об’єм за нормальних умов складає 10 л.

БУДЬ ЛАСКА , ДОПОМОЖІТЬ 1. Укажіть хімічне явище: А) почорніння мідної пластинки під час нагрівання; Б) розчинення цукру у воді; B) танення льоду.

Предыдущий

Следующий

Задай вопрос

Похожие вопросы