Предмет: Химия, автор: 4884734837

Знайти масу калій нітрату, що одержали реакцією нейтралізації калій гідроксиду масою 150г із масовою часткою лугу 5% нітратною кислотою

Ответы

Автор ответа: givenpwnz
1

Щоб знайти масу отриманого калій нітрату, спочатку потрібно визначити кількість калій гідроксиду, що міститься у вихідному розчині.

Масова частка лугу (KOH) в розчині становить 5%, отже:

маса KOH = (5/100) x 150 г = 7,5 г

Потім ми можемо використати цю кількість KOH, щоб знайти кількість нітратної кислоти, необхідну для її нейтралізації:

KOH + HNO3 -> KNO3 + H2O

Враховуючи, що хімічна реакція є рівноважною, кількість молей KOH дорівнює кількості молей HNO3.

Ми можемо знайти кількість речовини KOH за н.у., використовуючи молярну масу KOH:

моль KOH = 7,5 г / 56,1 г/моль = 0,133 моль

Масу нітратної кислоти, необхідної для нейтралізації цієї кількості речовини KOH, можна знайти за молярною масою HNO3:

маса HNO3 = 0,133 моль х 63,01 г/моль = 8,3 г

Масу отриманого калій нітрату можна знайти, об'єднавши маси KOH і HNO3:

маса KNO3 = маса KOH + маса HNO3 = 7,5 г + 8,3 г = 15,8 г

Отже, маса калій нітрату, отриманого нейтралізацією 150 г калій гідроксиду з масовою часткою 5% нітратною кислотою, становить 15,8 г.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: arab49049
Предмет: Алгебра, автор: valeriaelkuna01