Предмет: Физика, автор: dimakutnij173

1. Опишіть досвід Е. Резерфорда щодо розсіювання α-часток та його результати. 2. З яких частинок складається атом? атомне ядро? 3. Що таке зарядове число? масове число? 4. Як визначити кількість протонів та нейтронів у ядрі? Наведіть приклад. 5. Що таке нуклід? 6. Які нукліди називають ізотопами? Назвіть ізотопи Гідрогену. 7. Який тип взаємодії забезпечує утримання нуклонів у ядрі атома? 8. Дайте визначення ядерних сил, опишіть їх властивості.​

Ответы

Автор ответа: andrejsasha022
2

Відповідь:

Пояснення:

1)У ході експерименту науковець побачив, що більшість альфа-частинок пролітає крізь фольгу, не змінюючи свого напрямку. Мала кількість альфа-частинок відхилялась від свого початкового напрямку руху на значні кути. І зовсім поодинокі альфа-частинки відбивались від фольги і летіли в зворотному напрямку.

2)Атомне ядро ​​складається з нуклонів — позитивно заряджених протонів та нейтральних нейтронів, близьких за масою та іншими властивостями частинок, які взаємодіють між собою через сильну взаємодію. Ядро найпростішого атома — атома водню (ізотоп протій) — є одним протоном.

3)Ø Число протонів у ядрі дорівнює атомному номеру елемента Z в періодичній системі елементів і називається зарядовим числом. Число нейтронів у ядрі позначають N.

Ø Суму числа протонів Z і числа нейтронів N у ядрі називають масовим числом і позначають літерою А: A = Z + N.

4)Ядро складається з протонів і нейтронів, відносні маси яких дорівнюють 1. Маса ядра дорівнює сумі мас протонів і нейтронів. Число протонів визначаємо за порядковим номером елемента.

5)Нуклід  (англ. nuclide, нім. Nuklid n, Kernart f, Kernsorte f, Atomart f, Atomsorte f) — загальна назва атомних ядер і атомів, різновид атома, що характеризується числом протонів (порядковий атомний номер) та числом протонів і нейтронів разом (масове число).

6)Для водню відомо теж три ізотопи: 1H (ядро складається лише з одного протона), 2H (ядро складається з одного протона і одного нейтрона), 3H (ядро складається з одного протона і двох нейтронів).

7)Ядерна взаємодія відповідає за притягання нуклонів у складі ядра. Вона протидіє кулонівському відштовхуванню зарядів протонів.

8)Сили, які діють між протонами й нейтронами в ядрі та забезпечують існування атомних ядер, називають ядерними силами.

Основні властивості ядерних сил: є тільки силами притягання; є близькодіючими; не залежать від заряду; мають властивість насичення.


dimakutnij173: спасибо большое
andrejsasha022: всегда пожалуйста<3
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: annaserbata150
Предмет: Английский язык, автор: повелительчайников