Предмет: Право, автор: dmitriy545

СРОЧНО ДАЮ 40 балов
Проаналізуйте принципи організації і функціонування органів місцевого самоврядування, визначені у Європейській хартії місцевого самоврядування, та порівняйте їх з положеннями Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Зазначте спільне, відмінне, а також визначте актуальні питання імплементації Європейської хартії місцевого самоврядування в Україні.

Ответы

Автор ответа: M0hlik
0

Європейська хартія місцевого самоврядування, яка була прийнята Радою Європи в 1985 році, визначає низку принципів організації та функціонування органів місцевого самоврядування в Європі. Деякі з ключових принципів, викладених у статуті, включають:

Право органів місцевого самоврядування на самоврядування, підкоряючись лише закону та повноваженням вищих органів влади;

Відповідальність місцевої влади за надання широкого спектру державних послуг;

Принцип субсидіарності, згідно з яким рішення мають прийматися на найнижчому рівні влади;

Необхідність демократичного обрання та відповідальності місцевої влади перед виборцями;

Захист прав меншин у місцевому самоврядуванні.

Що стосується Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», то деякі з ключових положень, подібних до Європейської хартії місцевого самоврядування, включають:

Конституція України передбачає місцеве самоврядування як одну з форм організації державної влади;

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплює принципи децентралізації влади, участі громадян та самоврядування територіальних громад.

Однак між статутом і українським законодавством також є деякі відмінності. Наприклад:

Статут містить більш детальну характеристику повноважень і обов'язків місцевих органів влади;

Хартія більше наголошує на необхідності незалежності місцевої влади, тоді як українське законодавство визначає місцеве самоврядування як одну з форм державного управління;

Хартія встановлює більш детальну систему гарантій і нагляду за виконанням її положень, тоді як українське законодавство зосереджується переважно на повноваженнях і обов'язках місцевих громад і рад.

З точки зору впровадження, однією з головних проблем в Україні є відсутність достатніх фінансових ресурсів для ефективного виконання місцевими громадами своїх повноважень та обов’язків. Ще однією великою проблемою є обмежена участь громадян у місцевому самоврядуванні, яка пов’язана з недостатньою обізнаністю щодо своїх прав та можливостей участі, а також відсутністю прозорості та підзвітності місцевої влади.

Похожие вопросы