Предмет: Литература, автор: lahoviculia

допоможіть будь ласка дам 20 балів​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: dariauchyk5
1

Ответ:

В даний час важко зустріти людину, яка не була б знайома з героями книги М. В. Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» і особливо повісті «Ніч перед Різдвом». Вони стали невід'ємною частиною нашого життя, вони допомагають нам краще пізнати і зрозуміти минуле і сьогодення. Основною Темою творчості М. В. Гоголя була тема народу. Цю ж тему він любовно відбив і в повісті «Ніч перед Різдвом», мальовничо відтворив у своєму творі спосіб життя українців, їхній побут, традиції і звичаї.

У повісті описаний Святвечір - вечір напередодні Різдва. Згідно з Біблією, Різдво знаменує появу на світ Ісуса Христа. У народі з давніх часів Святвечір вважався магічним часом. У цей час відбувалося зародження іншої, невідомої життя, а всього нового і невідомого люди завжди приписують надзвичайні властивості. Так і ночі перед Різдвом приписується здатність наділяти звичайні предмети чарівною силою. Крім того, вважалося, що в цей вечір з найбільшою повнотою проявляє себе усяка нечиста сила. Не випадково і Гоголь зображує саме в цю ніч поява відьми та чорта на небі, крадіжку чортом місяці.

Гоголь, який добре знав традиції українського народу, дуже вірогідно,з усіма деталями, описує святкування Різдва. З давніх пір це подія супроводжувалася різними народними обрядами, такими як ворожіння, колядування та інші. Люди вірили, що Якщо в цей вечір загадати бажання, то воно неодмінно збудеться. У кожній сім'ї накривався святковий стіл, де завжди була присутня кутя знак багатого - врожаю, а також риба, борщ, вареники, всілякі пироги, «варенуха, перегону на шафран горілка і багато всякого їстівного».

У повісті «Ніч перед Різдвом» ми бачимо молодих хлопців і дівчат, які ходять з колядками з будинку в будинок. «Натовпи парубків і дівчат здалися з мішками. Пісні задзвеніли, і під рідкісною хатою не товпилися колядники ». Колядки представляють собою веселі пісні, жарти, побажання щастя і благополуччя господарям будинку. У нагороду з вікон то й справа висовується рука господині <<з ковбасою в руках або шматком пирога». Ще до настання ранку все село збирається в церкві: тут і літні жінки «в білих суконних свитках», і шляхтянки «в зелених і жовтих кофтах, а інші навіть у синіх кунтушах з золотими позаду вусами», і дівчата, «у яких на головах була ціла лавка стрічок, а на шиї намист, хрестів і дукатів », апопереду всіх дворяни і прості мужики - з вусами і чубами,« в кобеняк, з-під яких висловлювалася біла, а у інших і синя свита ». I на обличчях у всіх - відчуття свята.

Вся повість наповнена радісною, світлою атмосферою свята. Великий майстер слова, Н. В. Гоголь так яскраво зобразив різдвяні звичаї народу, що, читаючи його твір, ми самі наче поринаємо в атмосферу народного свята, стаємо його учасниками. Повість «Ніч перед Різдвом» дозволяє краще пізнати народні традиції, весь уклад життя українського селянства.

мініатюрненько получилось

вибери те що подобається та скороти


lahoviculia: дякую за допомогу
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: lakmanova68
Помогите пожалуйста:

Прочтите отрывок из исторического источника:


«Когда я сделался министром путей сообщения в феврале 1892 года, то во время одного из первых моих докладов император высказал мне своё желание, свою мечту, чтобы была построена железная дорога из европейской России до Владивостока. Мысль эта глубоко засела у императора, и ещё до моего назначения министром он постоянно толковал о сооружении этой дороги. Император мне как бы жаловался на то, что вот, несмотря на все его усилия в течение 10 лет, он все время встречает со стороны министров, в Комитете министров и в Государственном Совете затруднения в быстром исполнении этой мысли. Он взял с меня как бы слово, что я эту мысль приведу в исполнение. Вообще же эта идея не встречала особенного сочувствия в высших государственных сферах. Мне удалось особенно быстро двинуть это дело, когда я сделался министром финансов, так как для того, чтобы построить такую дорогу, главное, что было нужно, — это деньги. После смерти императора мне помогло в этом деле следующее обстоятельство, а именно, что этим делом я очень заинтересовал наследника императора ещё в то время, когда он, будучи совершенно ещё молодым человеком, никакими вообще государственными делами не занимался».


Запишите ФАМИЛИЮ государственного чиновника, автора воспоминаний.