Предмет: Химия,
автор: amobitchjjjk
5.Судың 0,2 молі айырылғанда сутегінің қанша мөлшері жəне массасы түзіледі? Химиялық реакция теңдеуі: Н2О → Н 2 + О2
Ответы
Автор ответа:
1
Дано : n(H₂O) = 0,2 моль.
Найти : n(H₂) = ?
m(H₂) = ?
Решение :
Уравнение химической реакции : 2H₂O = 2H₂ + O₂.
n(H₂) = n(H₂O) = 0,2 моль.
m(H₂) = n(H₂)*M(H₂) = 0,2 моль*2 г/моль = 0,4 г.
Ответ : n(H₂) = 0,2 моль, m(H₂) = 0,4 г.
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: zamilokasov29
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Українська література,
автор: scaromane
Предмет: Английский язык,
автор: alex22025