Предмет: География, автор: monkey1563

охарактеризуйте рельєф тихого океану по 20 пд ш
срочно пжжжжжж​

Ответы

Автор ответа: M0hlik
0

Рельєф Тихого океану характеризується великим простором глибоководних океанічних западин, перерваних низкою гірських хребтів і підводних вулканів. На дні Тихого океану домінує Тихоокеанська плита, яка постійно рухається та змінюється під дією тектонічних сил. Тихоокеанська плита межує з рядом інших тектонічних плит, включаючи Північноамериканську плиту, Південноамериканську плиту та Австралійську плиту.

Однією з найвидатніших рис рельєфу Тихого океану є серединно-океанічний хребет, який проходить уздовж центру океану і є домом для низки діючих вулканів. Серединно-океанічний хребет утворюється внаслідок руху тектонічних плит, що змушує магму підніматися вгору та створювати нову океанську кору.

На додаток до серединно-океанічного хребта, Тихий океан також є домом для низки глибоких океанських жолобів, включаючи Маріанську западину, яка є найглибшою точкою на Землі на глибині понад 36 000 футів. Ці жолоби утворюються внаслідок руху вниз тектонічних плит, що спричиняє опускання дна океану та утворення глибоких вузьких долин.

Серед інших помітних особливостей рельєфу Тихого океану — Гавайські острови, утворені ланцюгом підводних вулканів, і Алеутські острови, розташовані на межі між Тихоокеанською плитою та Північноамериканською плитою. Тихий океан також є домом для низки підводних гірських хребтів, включаючи Імператорські підводні гори та архіпелаг Туамоту.

Загалом рельєф Тихого океану різноманітний і динамічний, що відображає постійний рух тектонічних плит і сили, які формують поверхню Землі.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: vlad181265
Що, на вашу думку, викликало описану автором реакцію членів РУП на промову М. Міхновського з програмовими засадами партії?
Юрій Коллард у «Спогадах юнацьких днів: 1897–1906» згадував: «Організація була суто конспіративною й окремою від “Харківської студентської громади”. Першою книжкою рішено випустити щось програмове й звернутися за цим до Миколи Міхновського, який потім згодився написати те у формі промови. ...Під кінець свята Микола Міхновський з великим піднесенням виголосив свою промову на тему “Самостійна Україна”. Головні засади були: “Без національного визволення українського народу неможливе і його соціальне визволення з темряви, визиску й рабства. На підставі Переяславської умови з 1654 р. між царем Олексієм і Богданом Хмельницьким Україна з’єднувалася з Московщиною як рівний з рівним. Московські царі тієї умови недодержали, й Україна юридично стала вільною від тієї умови. Ми хочемо: “Єдиної, нероздільної, самостійної України від гір Карпатських аж по Кубань-річку”. Блискавкою ударила по нас та промова. Всі були наче перелякані несподіванкою, й на дві-три секунди в кімнаті настала мертва тиша, але скоро розляглися гучні оплески. Всі були в якомусь екстазі».
Предмет: Математика, автор: leradubovickaa05