помогите заполнить таблицу, даю 20б
Ответы
Объяснение:
Зима.
Зима починається, коли середньодобова температура опускається нижче 0 С. Триває від 130 днів на північному сході до 55 днів на південному заході.
Циклони можуть принести відлигу і тоді температура приблизно на 10 днів за сезон підвищується до +5…+10 С. Антициклони приносять різке зниження температури (в окремі роки на сході ВЕСНА.
Весна починається, коли середньодобова температура піднімається вище за 0 С і триває, поки цей показник не збільшується до +15.
Триває від 80 до 120 днів. Час настання весни іноді може значно відрізнятися від календарного.
Погодні умови нестійкі. Пізні приморозки можливі навіть наприкінці травня.
У квітні й травні відносна вологість повітря може знижуватися до 30 %, посушлива погода сприяє суховіям і пиловим бурям. Опади можуть випадати у вигляді дощу та снігу.
Найбільш рання весна – на південному заході України, у Закарпатті, Криму.до -30…-40 С)
Сніговий покрив починає утворюватися в листопаді в зоні мішаних лісів, у грудні – у степовій зоні, у січні – на Південному березі Криму. Сніговий покрив на рівнинній території зберігається від 115 днів на півночі до 20 днів на півдні. Висота його зменшується від 30 см у мішаних лісах до 5 см у степах. У Карпатах сніг лежить до літа і може сягати кількох метрів.
Тривалість зими залежить від континентальності клімату: чим далі на південний схід, тим триваліша і ОСІНЬ.
Осінь починається, коли середньодобові температури опускаються нижче +15 С. Триває від 60 до 80 днів.
У вересні вже можливі ранні приморозки. Проте буває повернення теплої сонячної лагідної погоди. Цей період у народі називають «бабине літо». У листопаді на більшій території середньодобова температура вже опускається нижче 0 С.
Зростає циклонічна діяльність, збільшується кількість днів із туманами і опадами, а наприкінці листопада на більшій частині країни утворюється сніговий покрив.
Тривалість осені зменшується зі зростанням континентальності клімату.холодніша зима
ЛІТО.
Літо починається, коли середньодобові температури перевищують +15 С. Триває від 90 днів на півночі до 130 днів на півдні.
Липень – єдиний місяць, коли не буває приморозків на всій території України. Середня температура липня +18…+23 С. У Карпатах +15…+17 С. Максимальна температура спостерігається на сході – до +41 С.
Можуть спостерігатися грози, зливи, град і навіть смерчі. У літку випадає близько 40% річної суми опадів.
Найбільш раннє літо - на Південному березі Криму, у степових районах