Дайте відповідь на запитання:
Поясніть медико-біологічне значення полісахаридів
Ответы
Медико-біологічне значення полісахаридів різноманітно. Багато хто з них (крохмаль, глікоген, інулін тощо) є в рослинних і тваринних організмах запасними поживними речовинами. Деякі полісахариди (наприклад, хондроітинсірчана кислота, Капсулярні полісахариди і клітковина) несуть виключно опорні й захисні функції.
Ряд полісахаридів (маннапи, галактани та ін) використовується і як будівельний, і як поживний матеріал. Гіалуронова кислота, складова міжклітинну речовину тканин тварин, поряд зі струхтурной функцією регулює розподіл життєво необхідних речовин у тканинах. Гепарин запобігає згортання крові в організмі людини і тварин. Використовуються лікарські рослини, що містять полісахариди в якості відхаркувальних, обволакивающих, потогінних, проносних засобів. З полісахаридів отримують лікарські засоби, що застосовуються як ранозагоювальні, протизапальні Підтверджено можливість використання полісахаридів в якості кровозамінних розчинів.
Інулін служить запасним вуглеводом, зустрічається в багатьох рослинах, головним чином сімейства складноцвітих, а також дзвоникових, лілійних, лобеліевих і фіалкових. Інулін знижує рівень цукру, запобігає ускладненням при цукровому діабеті, також застосовується при ожирінні, хворобах нирок, артриті та інших видах захворювань.
Крохмаль також застосовується в медицині. Він використовується як наповнювач, в хірургії для приготування нерухомих пов'язок, як обволікаючий засіб при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
У фармації крохмаль використовують для приготування мазей і присипок.
Слизу, і камеді використовують як обволікаючі і пом'якшувальний засіб завдяки їх здатності утворювати студні і колоїдні розчини, що створюють захисний покрив нервових закінчень слизової оболонки зіву, шлунково-кишкового тракту, бронхіол і т.д.
Клітковина, механічно діючи на нервові закінчення стінок кишечника, стимулює його моторну функцію, стимулює секрецію травних соків, надає пористість харчової масі, забезпечуючи більш повний доступ до них травних соків, підвищує біологічну цінність харчових продуктів, нормалізує життєдіяльність корисних кишкових мікробів, сприяє виведенню з організму токсичних продуктів екзо - і ендогенного походження.