Предмет: Обществознание, автор: hra52542

Невеликий твiр роздум на тему “що впливає на формування моєї самооцінки?»​

Ответы

Автор ответа: lubomyr009
2

Відповідь:

Само оцінка це те як ти відчуваєш себе у колективі наведу приклад: знаєш добре англ. + зірка, маєш талант до музики + дві, а якщо відмінник усі чотири.
І САМОЦІНКА це те що точно не має бути проблемою. Її можна змінювати і це чудово!!!

А щож впливає на самооцінку крім мене на самооцінку може вплинути сам колектив, інтернет месенжери і зовнішній вигляд.

Але це все можна вирішити і най головніше ти сам себе оцінюєш так що постав собі високий бал.

Автор ответа: kORiksis
1

Самооцінка – це оцінка особистістю самої себе, своїх  якостей, здібностей і місця серед інших людей.

Від самооцінки залежать всі сфери життя індивіда, оскільки її вплив поширюється на різні прояви особистості – інтелект, зовнішні дані, успішність у навчанні, роботі, спілкування, матеріальні та інші можливості. Самооцінка формує самосвідомість людини і змінюється впродовж життя. Формування самооцінки відбувається у процесі діяльності і міжособистісної взаємодії. Соціальне оточення значною мірою впливає на формування самооцінки особистості.

Самооцінка буває адекватною і неадекватною, яка в свою чергу буває завищеною або заниженою. При сильних відхиленнях від адекватної самооцінки особистість може відчувати психологічний дискомфорт і внутрішні конфлікти.

Людина із завищеною самооцінкою має ідеалізоване уявлення просебе, про свої здібності і можливості, про свою значущість для оточення. Вона не прислухається до чужої думки та майже ніколи не питає поради. Невдачі пов'язує із зовнішніми чинниками, часто звинувачує інших. Має надто високий рівень цілей, що перевищує її реальні можливості. Легко набуває таких рис, як зарозумілість, зверхність, зазнайство, прагнення до вищості, грубість, агресивність, жорсткість.

При заниженій самооцінці людина, як правило, невпевнена у собі, сором'язлива, нерішуча, надміру обережна. Вона гостро й постійно потребує підтримки і схвалення навколишніх, схильна до співзалежних стосунків. Легко піддається впливу інших людей, часто не має особистої точки зору з того чи іншого аспекту її буття. Страждаючи комплексом неповноцінності, прагне самоствердитися, іноді за всяку ціну, що призводить до нерозбірливості в засобах досягнення цілей, довести всім і, найперше самій собі, свою значущість. Людина із заниженою самооцінкою ставить перед собою нижчі цілі, ніж може досягти, нерідко заглиблюється у свої неприємності й невдачі, перебільшуючи їх роль у своєму житті. Вона занадто вимоглива досебе і навколишніх, надміру самокритична, що призводить нерідко до замкнутості, заздрості, підозрілості, мстивості і навіть жорстокості.

Вроде правильно поняла:)

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним