Про яку корисну копалину йдеться: «Ця паливна корисна копалина залягає на значних глибинах (більше 2 км). Її називають нетрадиційною сировиною через особливості видобутку. За попередніми оцінками запаси цієї корисної копалини в Україні становлять більше 2 трлн.м³. Зараз видобуток її не ведеться через складну технологію видобутку».
Ответы
Відповідь:
Сланцевий газ
Пояснення:
Нові технології створили умови для видобутку з раніше недоступних джерел природного газу, зокрема сланцевого. Це той самий природний газ, але він залягає на значних глибинах (понад 2 км) у кристалічних сланцевих породах або ущільнених пісковиках. Нетрадиційним його називають через особливості видобутку.
На території України розташовані два основні райони залягання порід, із яких можливе видобування сланцевого газу: Львівсько-Люблінський басейн на заході країни (видобувні запаси сланцевого газу оцінюють на рівні 1,47 трлн м3) та Дніпровсько-Донецький басейн на сході (2,15 трлн м3).
На території України розвідано понад 1,5 тис. родовищ торфу із сумарними запасами близько 1,3 млрд тонн. Потужність пластів іноді складає 10—12 м. Найбільші родовища розташовані на заході та півночі, у тому числі у Волинській, Рівненській, Чернігівській, Львівській областях.