Предмет: Биология, автор: bogdancocolaco456

як особливості будови тіла головних у зв'язку з іхнім місцем та спомобом життя
СРОЧНООО​

Ответы

Автор ответа: metelkov12345
1

Ответ:Тіло має обтічну форму, можуть пересуватися реактивним способом, викидаючи струмінь води зі спеціального органу лійки під тиском. Щупальці з присосками забезпечують пересування по гладких слизьких поверхнях та захоплення здобичі. Хітинові щелепи, що утворюють твердий дзьоб, можуть наносити смертельні удари. Добре розвинені органи чуттів, особливо зір, та високоефективна нервова система допомагають успішно полювати. Зябра сприяють ефективному диханню у воді. Шкіра багатьох головоногих містить пігменти, що можуть змінювати колір, деякі тварини мають чорнильний мішок, а деякі — світні органи. Висновок: головоногі добре пристосовані до водного середовища.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: nastya805742
ТРЕБА ПЕРЕКАЗАТИ ТЕКСТ СВОЇМИ СЛОВА, ДОПОМОЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА

Культура Київської Русі

За правління Володимира вдалося об’єднати князівства під його керівництво. З’являються численні церковні книги, які з болгарської мови перекладають Кирило і Мефодій. Відкриваються школи, де навчали дітей іноземним мовам.
Продовжувачем політики Володимира став його син Ярослав, прозваний Мудрим. Він розширив кордони держави, зміцнював економічні зв’язки. За його правління розпочалося кам’яне будівництво Софії Київської, в’їзних брам. При Софії працюють переписувачі й перекладачі книжок, збирається перша в Україні бібліотека.
Величезне значення мала Київська Русь у розвитку культури східних слов'ян. Створено билинний епос про богатирів, які захищали Русь від ворогів. Зародився оригінальний жанр - літописання. З'явилася спільна для слов'янських народів писемність, що упродовж багатьох століть була однією з основ їх етнічної близькості. Від часу Київської Русі беруть початок школи, бібліотеки, література, камінне будівництво.
Розвивалася в Київській Русі освіта. Освіченими були багато представників влади – князів, правителів, воєвод: Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Рюрик Ростиславович та ін. Князі завжди переймалися проблемами освіти. Літопис свідчить, що Володимир Святославич відкрив у Києві школу, де навчалися князівські і боярські діти. Ярослав Мудрий відкрив у Новгороді школу для дітей старост і священиків.
Основу освіти становили богослов’я, філософія, риторика, граматика. Вивчали в Київській Русі й іноземні мови. Кількома мовами володіли Ярослав Мудрий, Всеволод Ярославич, Святослав Ярославич, Володимир Мономах та ін.
Осередками освіти були церкви та монастирі, які сприяли розвиткові літератури та мистецтва. Одним з таких осередків був Києво-Печерський монастир, що його за правління Ярослава Мудрого заснував виходець з м. Любича (на Чернігівщині) преподобний Антоній. Печерський монастир був центром не тільки православ’я, а й літописання, мистецтва, медицини.
При княжих дворах, Печерському та Видубицькому монастирях створювалися книгосховища. У знаменитій бібліотеці князя Ярослава Мудрого були книги багатьма мовами. Одночасно з бібліотеками виникли і перші архіви. Вважається, що найдавнішим сховищем рукописних документів була церква св. Іллі у Києві.
Досить високого рівня досягло і ремесло. Виготовленням виробів із заліза і кольорових металів займалися переважно майстри-професіонали. Розвивалися гончарна справа, ткацтво, вичинка й обробка шкіри, різьблення по каменю і дереву. З льону, конопель і вовни слов'янки ткали чудові сукна і полотна, їм було знайоме складне малюнкове ткання і вишивка. Високим умінням відрізнялися майстри обробки шкір. Починає активно розвиватися торгівля, відбувається швидке зростання міст.​
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Помощи прошу, плеззз heLp.
1) Прочитайте текст и сформулируйте основную мысль
2) Выпишите наречия (3-5)

Земля в опасности

На протяжении всей истории развития цивилизации человек все больше эксплуатирует природу и ее ресурсы, не понимая, что когда они истощатся и природа «заболеет», то речь уже будет не о развитии и процветании человечества, а об элементарном выживании. Кислотные дожди, отравленная вода и загрязненный воздух – вот те реалии, в которых мы живем сегодня.
В мире разрастаются большие города с тысячами промышленных предприятий. В результате их работы высвобождаются вещества, отравляющие воздух, которым дышим мы и наши дети, воду, которую мы пьем и землю, на которой выращиваем нашу еду.
Леса стремительно вырубаются или погибают в результате масштабных пожаров. Если ничего не предпринимать, то однажды нам нечем будет дышать.
Водные ресурсы тоже находятся под угрозой. Моря и океаны отравлены промышленными отходами, химикатами и гербицидами. В один чудесный день экосистема будет расшатана настолько, что уже никакой живой организм не сможет жить в море.
Воздух также загрязнен в результате деятельности человека. Заводы и фабрики выбрасывают в атмосферу огромное количество химикатов, что имеет катастрофические последствия для природы. Например, кислотных дождей и глобальное потепление.
К счастью, ситуация не безнадежна. Если люди осознают серьезность положения и будут стараться сделать мир чище и лучше, то всем нам удастся спасти Землю, а заодно и всех нас вместе с нею.
Предмет: Литература, автор: Аноним
ПОМОГИТЕ ПЖ СОР 50 баллов!! Задание 1. Выполните тест, записав ответы ключами.
1.Определите жанр произведения «Руслан и Людмила».
а) сказка; б) баллада; в) поэма; г) рассказ.
2. Главные герои произведения:
а) Руслан, Людмила, Черномор, Финн, Наина, Владимир;
б) Руслан, Лариса, Черномор, Рокфор, Наина, Фарид;
в) Руслан, Людмила, Черномор, Фарух, Наина, Владимир;
г) Руслан, Людмила, Черномор, Надежда, Финн, Фарлаф.
3. Произведение состоит из…
а) 4 песен; б) 5 песен; в) 6 песен; г) 7 песен.
4. Кто выходил на берег из моря со своим морским дядькой?
а) князья; б) бояре; в) витязи; г) воеводы.​
5. Что обещал князь Владимир тому, кто разыщет Людмилу?
а) Женить на богатой невесте и собственный замок;
б) Простить все долги;
в) Маленькое собственное княжество и табун лучших лошадей;
г) Отдать в супруги Людмилу и полцарства.
6. При помощи чего разбудил Руслан Людмилу?
а) поцелуя; б) кольца; в) заклинания; г) живой воды.
7. Какие волшебные предметы используют герои произведения?
а) зеркальце; б) яблоки; в) кольцо; г) меч
д) шапка-невидимка; е) живая вода; ж) ковёр-самолёт

Задание 2. Прочитайте отрывок из поэмы А.С. Пушкина, заполните пустые ячейки таблицы
«В толпе могучих сыновей,
С друзьями, в гриднице высокой
Владимир-солнце пировал;
Меньшую дочь он выдавал
За князя храброго Руслана»…
«То три соперника Руслана;
В душе несчастные таят
Любви и ненависти яд.
Один — Рогдай, воитель смелый,
Мечом раздвинувший пределы
Богатых киевских полей;
Другой — Фарлаф, крикун надменный,
В пирах никем не побежденный,
Но воин скромный средь мечей;
Последний, полный страстной думы,
Младой хазарский хан Ратмир:
Все трое бледны и угрюмы,
И пир веселый им не в пир».
Имя героя
Описание из текста
Черты характера
Руслан
«князь храбрый»,



«…воитель смелый,
Мечом раздвинувший пределы
Богатых киевских полей»
Грозный, злой, неукротимый
Ратмир