Предмет: География, автор: TodayTop

Які є шляхи подолання екологічних проблем? Даю 25 бал ​

Ответы

Автор ответа: lammoney
1

Екологічні проблеми, що пов’язані з виснаженням ресурсів і забрудненням навколишнього середовища, потребують розв’язання. Люди, що їх спричинили, тепер змушені шукати вихід з „глухого екологічного кута”. Для подолання екологічних проблем існує багато конкретних способів, які підказують наука і техніка.

ВІДХОДИ – У ДОХОДИ. Оскільки вугілля, нафта, природний газ і руди колись вичерпаються, то нині спеціалісти вказують на… звалища і смітники. Відходи можуть бути додатковими „родовищами” сировини. Так, у Мексиці на одній з копалень у відходах було „поховано” 80 тис. тонн міді. Вже зараз сотні тисяч тонн дефіцитних металів видобувають з колись нікому не потрібних відвалів. У териконах зосереджена прекрасна сировина і для виробництва щебінки, цементу, кераміки та інших будівельних потреб. З побутового сміття навчилися отримувати горючий газ і добрива.

Можна навести безліч прикладів, коли використання відходів дає доходи. При цьому зберігаються мільйони тонн корисних копалин. Так одночасно можна розв’язати проблему збереження мінеральних ресурсів і очищення від забруднення.

ЧИСТІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ. Електроенергія нині є основою господарства. Вона необхідна не тільки для того, щоб горіло світло, працювали телевізор, холодильник, пральна машина та інша побутова техніка. Нині і хліб випікається і метал виплавляється в електропечах, вода подається електронасосами, їздять електропоїзди – тобто скрізь працює електроенергія. Отримання її з екологічно чистих джерел вирішило і проблему виснаження паливних корисних копалин, і забруднення повітря викидами ТЕС.

Чистим джерелом енергії є наше далеке світило – Сонце. Воно абсолютно безкоштовно дає людям те, що вони з великими труднощами розшукують і добувають у темних надрах планети. Сонце посилає на Землю енергію в 20 тис. разів більшу, ніж ми отримуємо від паливних ресурсів. А використовуємо ми нині лише 1/5000 її частку. Експериментальні електростанції, що використовують енергію Сонця, працюють у кількох країнах світу. Проте недалеко той час, коли сонячні електростанції, стануть звичними, як нинішні теплові. Вони будуть без труб, що димлять і забруднюють повітря тоннами шкідливих викидів, без гір відвалів, що засипають землю багатотонною масою шлаків і золи.

Вчені уважно придивляються і до нашої власної планети. Вони стверджують, що до глибини 50 км майже повсюдно є гарячі підземні води. Їх теплова енергія в тисячі разів перевищує енергію всіх паливних корисних копалин. Це ще одна реальна можливість заміни в найближчому майбутньому паливних ресурсів, які вичерпуються.


TodayTop: це з ґуґла а треба своїми словами
Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: dartem2010
1. Соотнеси название произведения с фамилией автора, который его написал.
Н.Н.Носов «Цветок на земле»
М.М.Зощенко «Федина задача»
А.П.Платонов «Великие путешественники»
2. Из какого произведения эти слова: « Всё надо делать с учётом изменившейся обстановки».
А. А.П.Платонов «Цветок на земле».
Б. Б.В.Шергин «Собирай по ягодке – наберешь кузовок».
В. М.М.Зощенко «Золотые слова».
3. Запиши название произведения, в котором ребята собирались совершить кругосветное путешествие.
__________________________________________________________
4. Какое из перечисленных произведений написал А.П.Платонов?
А. «Великие путешественники».
Б. «Федина задача».
В. «Ещё мама».
5. Выбери пословицу, которая, по своему содержанию соответствует содержанию рассказа Б.В.Шергина «Собирай по ягодке - наберешь кузовок».
А. Не топор тешет, а плотник.
Б. Дурная голова ногам покоя не дает.
В. Куда ветер дует, туда его и несет.
6. Подчеркни фамилию писателя, который написал рассказ «Друг детства»?
А. М.М.Зощенко
Б. В.Ю.Драгунский
В. Н.Н.Носов
7. * Определи название произведения, которое отражает главную мысль, выраженную в заглавии текста.
А. Б.В.Шергин «Собирай по ягодке – наберешь кузовок».
Б. В.Ю.Драгунский «Друг детства».
В. А.П.Платонов «Цветок на земле».

Помогите