Предмет: Русский язык, автор: globalovnikita

. Укажите количество грамматических основ в указанных предложениях (ответ запишите цифрой).
1. Кровли большого города подобны морским волнам: в них есть какое-то величие.
2. Над множеством зданий, черепичные и шиферные кровли которых вычерчивались одни на фоне других причудливыми звеньями, вставали узорные колокольни сорока четырёх церквей правого берега.
3. Это доказывает, впрочем, лишь то, что можно быть гением,но ничего не понимать в чуждом ему искусстве.
4. Пятьдесят лет спустя, когда эпоха Возрождения к строгому единству Парижа добавила блистательную роскошь своей фантазии, город предстал перед нами, быть может, ещё более прекрасным.

5. Если так пойдёт дальше, Париж будет обновляться каждые пятьдесят лет.


LюКа: Все предложения сложные, имеют 2 основы.

Ответы

Автор ответа: LюКа
0

Укажите количество грамматических основ в указанных предложениях (ответ запишите цифрой).

1 - 2 основы (БСП). [Кровли большого города подобны морским волнам]: [в них есть какое-то величие].

2 - 2 основы (СПП). [Над множеством зданий, (черепичные и шиферные кровли которых вычерчивались одни на фоне других причудливыми звеньями), вставали узорные колокольни сорока четырёх церквей правого берега].

3 - 2 основы (СПП). [Это доказывает, впрочем, лишь то], (что можно быть гением, но ничего не понимать в чуждом ему искусстве).

4 - 2 основы (СПП). [Пятьдесят лет спустя, (когда эпоха Возрождения к строгому единству Парижа добавила блистательную роскошь своей фантазии), город предстал перед нами, быть может, ещё более прекрасным].

5 - 2 основы (СПП). (Если так пойдёт дальше), [Париж будет обновляться каждые пятьдесят лет].

****

Грамматические основы выделены шрифтом и подчеркнуты (подлежащее и сказуемое).

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: pdp66933
Допоможіть написати докладний переказ до твору щедре серце дідуся!! Вот текст

Сьогодні я прокинулась від легесенького постукування у вікно. Відкрила очі і ледь не скрикнула від радощів: «Яблунька розцвіла! Яблунька мого доброго дідуся.:.»
Відчинила вікно, і дукмяна хвиля ранкової свіжості, напоєна тонким ароматом яблуневого цвіту, підхопила мене на крила спогадів. Я повертаюсь у дитинство...
Як живий іде садом дідусь. Він і дня не міг про-.жити без роботи у свої сімдесят п'ять.
— Відпочили б, дідусю,— просила я його. А він лише одказував: «Без діла слабіє сила...»
Якось весняним, ранком дідусь сказав, що сьогодні навчить мене саджати яблуні. Я вже хотіла бігти, та він зупинив, ховаючи посмішку в сиві вуса. «Не метушись — швидше буде...»
Зібравши інструменти, дідусь став розмічати місце для ями, а я замішувала у чавунці глиняний розчин. Дідусь тим часом став не поспішаючи копати.
Незабаром він покликав мене. «Бери, внучко, заступ і ген на той пустир підемо. Яблунька там, наче сирітка, серед кущів терсну заблукала...»
Деревце справді виявилося непоказним. Стовбур зламаний. Гілки висіли, ніби перебиті руки.
Яблуньку дідусь викопував довго. Потім обережно взяв дичку своїми вузлуватими мозолястими руками і став уважно розглядати кореневище. Щось проказуючи стцха до яблуньки, відрізав ножицями пошкоджені корінчики. Зануривши кореневище у глиняну купелю, опустив саджанець у ямку.
Я стала закидати її, а він у той час ніжно підтримував яблуньку, легенько підтрушуючи. Зробивши црасиву луночку, з якоюсь веселою зажурою мовив: «Рости на радість людям!»
...Спогади на мить перервала бджілка, що злетіла з рожевої пелюстки. І знову я згадала дідуся. Останню його яблуньку — і першу в твір моєму житті.
Ні, дідусь не просто навчив мене саджати дерева, він навчив дарувати іншим радість і красу. А вони — безсмертні!