Предмет: Биология, автор: margaritamamedova14

Організмом, який одночасно поєднує в собі риси одноклітинних і багатоклітинних організмів, є ...​

Ответы

Автор ответа: zinkoveronika2009
7
Губка знаходиться на межі між одноклітинними твариноподібними організмами та багатоклітинними організмами, поєднує у собі їх риси. Багатоклітинність призводить до спеціалізації клітин за функціями. Губка складається з клітин різних типів, які функціонують самостійно, як в одноклітинних організмів, але можуть взаємодіяти між собою.
Мешкають у морях і прісних водоймах. Губки - загалом нерухомі (нижньою частиною тіла - підошвою - прикрі­плені до підводних предметів) багатоклітинні поодинокі або колоніальні тва­рини.
Тіло губок келихоподібної форми. У них є скелет з неорганічних та органічних речовин. Усередині тіла є порожнина, з'єднана із зовнішнім середовищем отво­ром (устям) на верхньому кінці тіла для виведення води з неперетравленими рештками.
Губки мають клітини різних типів: покривні, комірцеві, амебоїдні та інші. Покривні клітини із системою порових канальців (через пори вода з їжею надходить у їхнє тіло) утворюють зовнішній шар губок; комірцеві клітини із джгутиками зазвичай вистеляють внутрішню порожнину губок, забезпечують рух води через їхнє тіло. Між зовнішнім і внутрішнім шарами клітин міститься міжклітин­на речовина, у якій розташовані різні типи клітин. Одні клі­тини утворюють голки або волоконця з неорганічних чи органічних речовин, які слугують своєрідним скелетом губки, інші – амебоїдні - за допомогою несправжніх ніжок захоплюють частинки їжі, слугують для перетравлення їжі у своїх травних вакуолях та транспорту поживних речовин до іншої клітини. Розчинений у воді кисень надходить через поверхню тіла.
Будова губки бодяги.

утрачених частин тіла. Розмноження губок нестатеве (брунь­куванням, поділом, частинами тіла) або статеве.
Роль губок : порошок висушеної губки бодяги застосовується як лікарський засіб, використовують у косметиці ; висушені морські туалетні губки використовували для мит­тя тіла; виготовляють технічні фільтри у промисловості, з губки кошик Венери роблять сувеніри; їх називають фільтра торами - беруть участь у самоочищенні водойм чи морів (кінська губка, кубок Нептуна) ; ними живляться інші мешканці водойм, беруть участь в утворенні осадових порід.
Похожие вопросы