Предмет: Химия, автор: baltabaevaroza

Какая масса оксида меди (||), воды и 4 оксидов углерода образуется при разложении 55,5 г малахита (Cu2(OH2)2(CO3)?​

Ответы

Автор ответа: bevzsofia
0

Ответ:

Дано : m((CuOH)₂CO₃) = 444 г.

Найти : m(CuO) = ?

m(CO₂) = ?

m(H₂O) = ?

Решение :

Уравнение реакции — .

▌Найдём количество вещества малахита — (CuOH)₂CO₃ :

M((CuOH)₂CO₃) = 2Aᵣ(Cu) + 2Aᵣ(O) + 2Aᵣ(H) + Aᵣ(C) + 3Aᵣ(O) = 2*64 + 2*16 + 2*1 + 12 + 3*16 = 128 + 32 + 2 + 12 + 48 = 222 г/моль.

n((CuOH)₂CO₃) = = 444 г : 222 г/моль = 2 моль.

▌Найдём массу оксида меди (Ⅱ) — CuO :

По уравнению реакции — 2n((CuOH)₂CO₃) = n(CuO) = 2*2 моль = 4 моль.

M(CuO) = Aᵣ(Cu) + Aᵣ(O) = 64 + 16 = 80 г/моль.

m(CuO) = n(CuO)*M(CuO) = 4 моль*80 г/моль = 320 г.

▌Найдём массу углекислого газа — СО₂ :

По уравнению реакции — n((CuOH)₂CO₃) = n(CO₂) = 2 моль.

M(CO₂) = Aᵣ(C) + 2Aᵣ(O) = 12 + 2*16 = 12 + 32 = 44 г/моль.

m(CO₂) = n(CO₂)*M(CO₂) = 2 моль*44 г/моль = 88 г.

▌Найдём массу воды — H₂O :

По уравнению реакции - n((CuOH)₂CO₃) = n(H₂O) = 2 моль.

M(H₂O) = 2Aᵣ(H) + Aᵣ(O) = 2*1 + 16 = 2 + 16 = 18 г/моль.

m(H₂O) = n(H₂O)*M(H₂O) = 2 моль*18 г/моль = 36 г.

Ответ : 320 г, 88 г, 36 г.

ДЯКУЮ

12

4,4

(10 голосів)

Розблокований значок показує дві руки складені у формі серця на фоні рожевого кола

Чи відповідь була помічна? Подякуй і відкрий значок

Увійти щоб додати коментар

Залишились питання?

ЗНАЙДИ ІНШУ ВІДПОВІДЬ

Розблокований значок показує круглу нору з білою лапкою та вушками кролика, що стирчать

Готовий пірнути в кролячу нору і відкрити значок

ДОДАЙ СВОЄ ПИТАННЯ

Нові питання в Химия

У 3 періоді 5 групи міститься елемент: 1.Арсен 2. Фосфор 3.Калій

Вирішити: 4•10^-22 (22-19)

Чи можлива реакція йонного обміну мiж KNO, та NSO? ЛЮДИ РЕАЛЬНО ДОПОМОЖІТЬ ДАЮ 20 БАЛІВ

Елемент знаходиться у четвертій групі, утворює сполуку з оксигеном в якій масова частка елемента рівна 27.3% Визначте елемент та вкажіть його відносну…атомну масу. Допоможіть, будь ласка!!!

M,(2CO2) = M,(4H2) = . Обчисліть відносну молекулярну масу глюкози: Карбону 6 Гідрогену 12 M Оксигену 6 D М.(NH4NO3) = ) = и от ве

назад

Похожие вопросы