ДАЮ 100ЬБАЛІВ
6. Доведіть або спростуйте твердження: «Великі князі до часів Ольгиних воювали - вона правила державою» (М.Карамзiн) (3 бали). 7. Дайте визначення понять (6 балів). Держава, стани, феодальне суспільство, феодал, монархія, автономія. 8. Про кого з історичних персоналiй йдеться в тексті. (Правильно виконане завдання - по 2 бали). A) «Цей франк був майордомом. Він отримав 3 Молот за розгром арабів при Пуатьє. Саме йому належить дiнiв земельними наділами за службу» Б) «Вправний воїн, 50 років провів у походах і битвах, розширюючи кордони своєї держави. Проте велику увагу надавав розвитку освіти та мистецтва» B) «Цей король вступив у конфлікт з Папою римським. Вiн зажадав запровадження для духівництва особливого податку. Папа опирався. У розпалі конфлікту для вирішення спірного питання були скликані Генеральні штати»
Ответы
Відповідь:
6.Князі до Ольги покладалися на військову силу, а вона - на дипломатію. Наприклад, і Олег, і Ігор ходили в походи на Візантію. Також Ігор воював з печенігами та закавказцями. Тобто обидва запам`яталися більше саме військовими справами.
А Ольга провела адміністративно-фінансову реформу. Наприклад, привела до ладу збір данини. Та й усі військові дії використовувала для зміцнення авторитету держави у світі.
7. Держава - це суверенна політико-територіальна організація суспільства, що володіє владою, яка здійснюється державним апаратом на основі юридичних норм, що забезпечують захист і узгодження суспільних, групових, індивідуальних інтересів
Стан (в історії України)— усталені соціальні групи в середньовічних та ранньомодерних сусп-вах, які відрізнялися сусп. функціями, статусом та престижем. Належність до стану регулювалася нормами писаного і звичаєвого права (традицією).
Феодалі́зм — панівна за середньовіччя в Західній і частково в Центральній та Східній Європі суспільно-економічна система.
Мона́рхія — форма державного правління, за якої найвища державна влада повністю (необмежена, абсолютна монархія) або частково (обмежена, конституційна монархія) належить (персоніфікується) одній особі — спадкоємному, або ж виборному монархові.
Автономія означає право якогось національно-територіального утворення (наприклад, області) самостійно здійснювати внутрішнє управління. Автономія може базуватися на культурній чи етнічній відмінності — і часто призводить до наступної незалежності.
8.А) Карл Мартелл
Б) Карл Великий
В) Філіпп IV Красивий
Надеюсь помог)