ДУЖЕ ТЕРМІНОВО ПОТРІБНА ДОПОМОГА [ 100 БАЛІВ ]

Ответы
Ответ:
Объяснение:
1)
Дано:
D(п.) = 1,034
w(C) = 80%
Найти: CxHy -?
M(CxHy) =D(п.) * M(п.) = 1,034 * 29 = 30 г/моль
n(C) = w(C) * M(CxHy) /М(С) * 100% = (80% * 30)/12* 100% = 2
n(H) = w(Н) * M(CxHy) /М(Н) * 100% = (20% * 30)/1* 100% = 6
Отже формула вуглеводню C2H6
2)
Дано:
V(CnH2n +2) = 0,5моль
V(O2) = 123,2л
Найти: n-?
З*ясуємо кількісні відношення алкану і кисню
CnH2n +2 + (1,5n + 0,5)O2 = nCO2 + (n +1)H2O
1 моль (1,5n + 0,5)моль
Визначимо кількість речовини кисню
1 моль(CnH2n +2) - (1,5n + 0,5)мольО2
0,5 моль(CnH2n +2) - х моль О2
х = 0,5 * (1,5n + 0,5) = 0,75n + 0,25
Обчислимо кількість речовини кисню в 123.2 л(н.у)
123,2 : 22,4 = 5,5 моль
Отже маємо
0,75n + 0,25 = 5,5
0,75n = 5,5 - 0,25
0,75n = 5,25
n = 5,25 : 0,75
n = 7
Формула речовини С7Н16
3)
Масова частка чистого вапняку дорівнюватиме 100% - 20% = 80%
Маса чистого карбонату кальцію:
5 * 80% : 100% = 4 т і це дорівнює 40 кмоль
V(C2H2) = 22,4 л/моль * 40 кмоль = 896 м³
4)
СaCO3= CaO + CO2
CaO + С = CaC2 + CO2
CaC2 + 2 H2O = Ca(OH)2 + C2H2