Предмет: История, автор: nikitos1616

система налогообложения речи посполитой
(Описание системы сбора налогов и их видов в государственную казну)

Ответы

Автор ответа: Austerlitz
2

Ответ:

Cистема налогообложения Речи Посполитой

-- В Речи Посполитой существовала развитая система налогообложения. Налоги были установлены и снимались в пользу государства, католической церкви и местных феодалов. Налоги собирались в денежной и натуральной форме с общин -- основных поддатных единиц. Существовал ряд податей:

  1. Десятина -10 часть дохода, которая собиралась церковью.
  2. Панщина - работа на пана.
  3. Сгоны - дополнительные обработки сверх панщины.
  4. Чинш - крестьянский налог за пользование землей согласно чиншевому праву.
  5. Лановое - денежная подать в Речи Посполитой на землю.
  6. Подымное - платился всеми категориями населения с одного двора.

Существовал еще ряд налогов: на производство спиртных напитков, строительство дорог, содержание корчей.

Сбор податей осуществлялся паборцем, который обходил дворы и изымал налоги.

Объяснение:

Главным источником доходов  была феодальная повинность, которая изымалась с королевских, шляхтинских и церковных земель. Размер податей определялся местными сеймиками, т.е. в разных воеводствах могли существовать разные размеры налогов.

#SPJ1

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: Аноним
1 яка речовина надає крем-супу зелений колір. Чому страву не готують у кислому середовищі та чому її слід готувати за невисокої температури?

2 яка речовина дає борщу червоний колір? Для чого буряк перед додаванням у борщ замочують в оцті? Цікаво, який колір був би у борщу, якби не було кислоти?

3 яка речовина надає супові помаранчевий колір? Чому, коли ми просто варимо моркву - помаранчевого кольору не отримуємо? Чому в суп ми додаємо моркву обжарену в жирі?

4) 1. Під час приготування крем-супу з броколі Ви отримуєте страву гарного зеленого кольору. Крем-суп потрібно готувати в нейтральному або лужному середовищі та за середньої температури

Питання: яка речовина надає крем-супу зелений колір. Чому страву не готують у кислому середовищі та чому її слід готувати за невисокої температури?

2. Всі ми знаємо, що борщ червоного кольору, який йому надає буряк, або червоні томати. А ще на смак він трішки кислуватий.

Питання: яка речовина дає борщу червоний колір? Для чого буряк перед додаванням у борщ замочують в оцті? Цікаво, який колір був би у борщу, якби не було кислоти?

3. Багато хто з нас любить супи приємного помаранчевого кольору, якого йому надає морква. Але якщо ви просто зварите її, то не отримаєте бажаного результату. Щоб досягти мети необхідно моркву обжарити в жирі, і тільки потім додати до страви.

Питання: яка речовина надає супові помаранчевий колір? Чому, коли ми просто варимо моркву - помаранчевого кольору не отримуємо? Чому в суп ми додаємо моркву обжарену в жирі?

4. Загальні запитання.
а)Як ми бачимо у кожній страві є кисле, лужне або нейтральне середовище. У кожного на кухні є оцет, кам'яна сіль, харчова сода. Яка з речовин утворить нейтральне, кисле або лужне середовище? Напишіть їх хімічні назви та формули, поясніть, чому вони утворюють таке середовище?

б)Яка із перелічених страв є символом української кухні, що внесено до списку нематеріальної культурної спадщини в ЮНЕСКО?