Предмет: Биология, автор: byterbrodd

связь экологии и биогеографии

Ответы

Автор ответа: nkv230520
0

Объяснение:

Екологічні проблеми багато в чому породжені суспільством. А взаємодія природи та суспільства – це предмет вивчення географії. У географії об'єктом дослідження є геосистеми, в екології – екосистеми. Такий системний підхід також зближує екологію та географію.

Автор ответа: sakharovn09
0

Ответ:

Экология и биогеография - тесно взаимосвязанные и взаимопроникающие области знаний. При этом нет полного согласия в определении существа тех или иных направлений данных наук и их принадлежности к экологии или биогеографии.

Содержание биогеографии, в частности, зоогеографии и фитогеографии, ряд современных авторов, в соответствии с классическими трудами основоположников этой науки, связывает в первую очередь с проблемами фауно- и флорогенеза, которые решаются на основе постулатов эволюционной теории.

Но многими оно трактуется гораздо шире. Характерно перекрывание биогеографии с чисто экологическими аспектами, в особенности с синэкологией. Так, хорологию сообществ и экосистем одни авторы считают центральной составной частью биогеографии, другие включают в число разделов экологии. Пограничные между этими науками сферы затрагивает и сложная проблема эволюции на биоцено-тическом уровне организации жизни, или эволюции сообществ и экосистем -важнейшая составная часть эволюционной экологии.

Ряд сложных вопросов содержания и принципов биогеографии и ее взаимосвязей с экологией отражен в вышедшей под моей редакцией книге «Биосфера: эволюция, время, пространство» (М.: Прогресс, 1988). Некоторые авторитеты в области биогеографии, например Ф. Дарлингтон, К Паттерсон, в весьма категоричной форме заостряли внимание на проблеме соотношения экологических и биогеографических аспектов, приводя примеры смешивания или необоснованной подмены предметов этих наук. В качестве таковых можно привести весьма распространенное мнение, согласно которому анализ географического и ландшафтного распределения сообществ рассматривается в качестве направления биогеографии, а также т.н. «теорию островной биогеографии».

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: ruslantisenko92
СРОООООООООООООООЧНООООООООООО
Вам запропоновано чотири уривки із джерел, що відображають різні точки зору на падіння Константинополя. Визначте де візантійський текст, де давньоруський, де польський і де турецький.
ТЕКСТ №1
О, місто, місто, голова всіх міст! О, місто, місто, центр чотирьох сторін світу! О, місто, місто, гордість християн та загибель варварів! Де краса твоя, Раю? Де останки святих, де останки мучеників? Де порох великого Костянтина та інших імператорів?

ТЕКСТ №2
Поразка Константинополя, одночасно і жалюгідна, і сумна, була величезною перемогою турків і крайнім поразкою греків, безчестю латинян. Завдяки цьому католицька віра була зачеплена… ім'я Христа принижене та ображене. Одне з двох очей християнства було вирвано, одну з двох рук ампутовано.
ТЕКСТ №3
О, горе тобі, сьомегорбий, що погані тобою володіють, бо скільки благодатей Божих у тобі засяяло, часом прославляючи тебе і звеличуючи більше всіх інших міст, іноді різним чином і багаторазово караючи і наставляючи дивними діяннями і чудесами преславними, часом прославляючи перемогами над перемогами над , і невпинно повчаючи і до порятунку закликаючи, і життєдайною радістю радуючи і прикрашаючи всіляко! Ти ж, божевільний, відвертався від божественної милості до тебе і щедрот і тягнувся до злодіяння та беззаконня. І ось тепер явив Бог свій гнів на тебе і віддав тебе до рук ворогів твоїх. І хто про це не заплаче чи не заплаче!
ТЕКСТ №4
Пограбування тривало три дні, і не було жодного воїна, який не став би багатим завдяки захопленій здобичі та рабам. Через три дні султан Мехмед заборонив під страхом тяжких покарань продовжувати грабунок і різанину, яка все ще не вщухала. Усі підкорялися його наказу. Коли настав повний спокій, замість безглуздого дзвону пролунав приємний голос муедзина, що сповіщає п'ять разів на день годину молитви. З церков викинули ідолів, приробили мінарети; одним словом, не забули нічого, щоб перетворити їх на місця благочестя для мусульман.

Чому Мехмеда ІІ можна назвати сильним правителем?


Як називався храм, перетворений мусульманами на мечеть? Які прибудови було зроблено до храму мусульманами?
Предмет: Математика, автор: Holiday83