Предмет: Химия,
автор: dkovalenko55
Обчисліть масову частку кальцій сульфату в розчині, виготовленому з гіпсу масою 12 г і води об'ємом 180 мл?
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m (CaSO4·2H2O) = 12г
m (Н2О) = 180 мл = 180 г
Найти: w(CaSO4) - ?
М(CaSO4·2H2O) = 40 + 32 + 16 * 4 + 2(1 * 2 + 16) = 136 + 36 = 172 г/моль
М(CaSO4) = 136 г/моль
Знайдемо масу нового розчину
m(н.р-ну) = 12 + 180 = 192 г
Обчислимо кількість речовини кристалогідрату
n(CaSO4·2H2O) = m(CaSO4·2H2O)/М(CaSO4·2H2O) = 12/172 = 0,07 моль
n(CaSO4) = n(CaSO4·2H2O) = 0,07 моль
Визначимо масу CaSO4, що знаходиться у розчині
m(CaSO4) = n(CaSO4) * М(CaSO4) = 0,07 * 136 = 9,52 г
Знайдемо масову частку CaSO4 в утвореному розчині
w(CaSO4) = m(CaSO4) /m(н.р-ну) * 100% = 9,52 / 192 * 100% = 4,96%
dkovalenko55:
спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: markasovnikita29
Предмет: Алгебра,
автор: gta222ddffsssff
Предмет: Алгебра,
автор: diana25613
Предмет: Английский язык,
автор: nikcibo
Предмет: Математика,
автор: timex1234567890