Поясніть, як ви розумієте слова І.Франка «данте малює нам не лише тісні закутки, де він жив і куди блукав. Він малює всесвіт, весь величезний будинок світу»❗Терміново ❗
Ответы
Починаючи розбір цієї цитати, варто сказати, що «Божественну комедію» через її будову часто порівнюють з готичним собором, який вирізняється своєю стрункістю, симетрією, устремлінням до неба. Можна припустити, що Франко спирався саме на вищезазначений факт. Проте, на цьому розбір не закінчується, адже слова Івана Франка просякнуті багатогранною філософічністю.
Цікаво, як люди 13-14 століть уявляли собі Всесвіт. Про це ми дізнаємось із «Божественної комедії»: описана планетарна система, в якій навколо Землі обертаються всі планети, які, до речі, були перелічені автором, а також, Данте описав пекло, чистилище і рай.
Комедія починається з того, що головний герой загубився в лісі на середині свого життєвого шляху, коли йому було 35 років. у лісі він зустрічає лева, вовчицю та пантеру. Звірі є алегоріями людських пристрастей: лев - владолюбства, вовчиця - користолюбство, пантера – похоті. Причому тут подвійний сенс - Данте збився зі шляху, тим самим змальовуючи все італійське суспільство, що загрузло в хаосі.
Ця поема написана у жанрі християнського видіння. Тут, не тільки описується мандрівка в потойбічний світ, тут автор не тільки викладує свої переживання, а через призму свого світобачення й алегорії порушує проблеми тогочасного суспільства. Данте творив на межі розриву двох епох : Середньовічної та Ренесансної. Це й призвело до літературного перевороту – світ побачив симбіотичний твір, що поєднує особливості двох епох. Це допомогло зробити всебічно актуальний твір, який порушував проблеми моралі й політики.
Читаючи рядки поеми, жахаєшся муками грішників. Це заставляє задуматись про своє життя. Подумати про свою подальшу долю в іншому світі. Автор зачепив тему потойбіччя – вічного блаженства або вічних мук. Ця тема дуже актуальна, тому стосувалась усього людства, а отже, усього Всесвіту.
Объяснение: