Чи ефективно використовує Україна своє географічне положення?
Ответы
Ответ:
географічний центр Європи село Ділове Рахівського району, Закарпатської обл.
Територія нашої держави розташована приблизно на широті Франції, північної частини Сполучених Штатів Америки і південних районів Канади, тому має подібні з цими країнами природні умови. Для України характерні великі запаси, вдале поєднання і територіально компактне залягання покладів багатьох цінних корисних копалин.
Україна має переважно рівнинний рельєф, порівняно теплий помірно континентальний клімат, родючі чорноземні ґрунти. Гори — Карпати і Кримські — невисокі і не перешкоджають здійсненню господарських зв'язків. Частина річок судноплавна. Усе це сприяло її давньому компактному заселенню, великому господарському, зокрема землеробському, освоєнню земель. На заході і півночі є значні ресурси поверхневих і підземних вод, у тому числі мінеральних. Великі можливості для розвитку санаторно-курортного господарства і туризму.
Наша країна займає 1/4 всіх чорноземів світу, то ж і родючість гарантована. Наша країна одна з найбільших імпортерів соняшникової олії, пшениці, цукрового буряку і звичайного буряку, заліза, марганцевої руди, вапна та торфу. На сході нашої держави добувають багато корисних копалин, найчастіше це вугілля, залізо та марганцева руда. В центральній Україні ми вирощуєм нереально багато пшениці та соняшнику. У Південній частині ми вирощуємо дині, кавуни. А в Західній переробляєм і видобуваєм торф. Також Україна межує з Чорним морем, це дає їй змогу транспортувати і закуповувати продукції по всьому світу, через моря та океани.
Підсумок: Україна використовує свої території навіть дуже ефективно, нашому географічному положеннню могла б позаздрити люба країна світу.