Предмет: Химия,
автор: kA3rtu
СРОЧНО!!!!Обчислити об’єм вуглекислого газу що виділяється в результаті взаємодії натрій карбонату з розчином бромідної кислоти масою 300г з масовою часткою кислоти 6%
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нуHBrO4) = 300 г
w(HBrO4) - 6%
Знайти: V(CO2)-?
Na2CO3 + 2HBrO4 → 2NaBrO4 + H2O + CO2
М(HBrO4) = 1 + 80 + 16 * 4 = 145
Знайдемо масу чистої кислоти:
m(HBrO4)=m(HBrO4) * w(HBrO4) = 300 * 6% : 100% = 18 г
Обчислимо кількість речовини HBrO4
n(HBrO4) = m(HBrO4)÷M(HBrO4) = 18/145 = 0,124 моль
З РХР бачимо, що 1/2n(HBrO4)= n(CO2)
Знайдемо об’єм вуглекислого газу
V(CO2)=n * Vm= 1/2 * 0,124 *22,4 = 1,39 л
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: annayuzva91
Предмет: Алгебра,
автор: dizilcova03
Предмет: Информатика,
автор: user989090747865478
Предмет: Литература,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: ralina1256