Предмет: География, автор: saprikinavioleta4

2. Підготуйте доповідь про календарі різних часів і народів. Виявіть недоліки їхніх систем відліку часу.​

Ответы

Автор ответа: mashaksss
4
Календарі різних народів світу

В Єгипті використовувався як місячний, так і сонячний календарі. Місячний календар єгиптяни почали використовувати ще в 4 тисячолітті до нашої ери, а сонячний пізніше, приблизно з 1700 років до н. е. Рік тривав 365 днів, і був розділений на 12 місяців по 30 днів. Але сезонів було не чотири, як нам звично, а три, що відповідали етапам посіву, збору врожаю та сезону повеней. В кінці року було 5 додаткових святкових днів на честь дітей бога землі. Цікаво, що єгиптяни вели рахунок років від моменту вступу на престол нового фараона.
Китайський календар ще називають східним. Зараз він все ще використовується для визначення дат традиційних китайських свят. Цей календар став основою для інших - в'єтнамського, японського, тибетського і корейського. Він складається з 60-річною циклічної системи, яка об'єднує в собі два кола циклів - дванадцятирічного циклу «земних гілок», де щороку має назву тварини, і десятирічного циклу «небесних гілок», за яким кожен рік належить одній з п'яти стихій - води , дереву, вогню, металу або землі.
Адже всі пам'ятають міфічний кінець світу 21 грудня 2012 року? Ця «важлива» дата з'явилися через календар народу майя. У цьому календарі весь час було розділено на цикли, або «сонця». Племена майя вірили, що до кінця кожного «сонця» має відбутися масштабне руйнування людства. 21 грудня 2012 року припадало саме на кінець 5 циклу. Попередні 4 циклу закінчилися землетрусами, ураганами, «вогненним» дощем і повенями відповідно. Шостий цикл в календарі був порожнім, так як жерці не могли бачити майбутнє після закінчення п'ятого «сонця».

Майже «сучасні» календарі народів світу
На початку революційної епохи французи вирішили зробити свій календар. Його ввели в 1793 році, але пізніше, в 1806, Наполеон I скасував його. В принципі, календар нічим не виділявся - все ті ж 365 днів, і 12 місяців - але по 30 днів. Решта 5 днів (для високосних років - шість) не включалися в місяці і мали спеціальні назву. Особливістю цього календаря був початок року в день осіннього рівнодення - тобто, в кожному році був «новий» Новий рік.
Не можна не згадати і радянський революційний календар! Хоча він і не прижився, але був досить таки цікавим. Літочислення велося як і в григоріанському календарі, але в самих календарях рік вказувався як «NN рік соціалістичної революції». Місяців також було 12, по 30 днів в кожному, а дні, що залишалися, називалися «безмесячнимі канікулами». Тиждень складалася з 5 днів, причому для кожного шару працівників вихідний припадав на різний день.
Похожие вопросы