Предмет: Химия,
автор: lazarevdatacentre
ПРОШУ ПОМОЩИ, СРОЧНО!
Яку масу купрум(ІІ) сульфату можна одержати при взаємодії 20 г купрум(ІІ)
оксиду, що містить 3% домішок, з надлишком сульфатної кислоти?
Ответы
Автор ответа:
1
Дано:
m (суміш) = 20 г ;
W (домішок) = 3% .
—
Знайти:
m (CuSO4) - ?
—
Рішення:
1) Знаходимо масу купрум(ІІ) оксиду, за формулою:
m (CuO) = W (CuO) • m (суміш);
m (CuO) = 0,97 • 20 = 19,4 г.
2) Знаходимо кількість речовини купрум(ІІ) оксиду, за формулою:
n = m / Mr;
Mr (CuO) = 64 + 32 = 96;
n (CuO) = 19,4 / 96 = 0,2 моль.
3) Записуємо рівняння реакції:
CuO + H2SO4 —> CuSO4 + H2O;
Співвідношення коєфіцієнтів купрум(ІІ) оксиду та купрум(ІІ) сульфату — 1:1, тобто їх кількість речовини однакова:
n (CuSO4) = 0,2 моль.
4) Знаходимо масу купрум(ІІ) сульфату, за формулою:
m = n • Mr;
Mr (CuSO4) = 64 + 32 + 16 • 4 = 160;
m (CuSO4) = 0,2 • 160 = 32 г.
—
Відповідь:
m (CuSO4) = 32 г .
m (суміш) = 20 г ;
W (домішок) = 3% .
—
Знайти:
m (CuSO4) - ?
—
Рішення:
1) Знаходимо масу купрум(ІІ) оксиду, за формулою:
m (CuO) = W (CuO) • m (суміш);
m (CuO) = 0,97 • 20 = 19,4 г.
2) Знаходимо кількість речовини купрум(ІІ) оксиду, за формулою:
n = m / Mr;
Mr (CuO) = 64 + 32 = 96;
n (CuO) = 19,4 / 96 = 0,2 моль.
3) Записуємо рівняння реакції:
CuO + H2SO4 —> CuSO4 + H2O;
Співвідношення коєфіцієнтів купрум(ІІ) оксиду та купрум(ІІ) сульфату — 1:1, тобто їх кількість речовини однакова:
n (CuSO4) = 0,2 моль.
4) Знаходимо масу купрум(ІІ) сульфату, за формулою:
m = n • Mr;
Mr (CuSO4) = 64 + 32 + 16 • 4 = 160;
m (CuSO4) = 0,2 • 160 = 32 г.
—
Відповідь:
m (CuSO4) = 32 г .
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: olenkadenisova1
Предмет: Русский язык,
автор: hramov2017
Предмет: Другие предметы,
автор: Ananasikis
Предмет: Литература,
автор: EgorKreeD1337
Предмет: Алгебра,
автор: yfqr2017