Предмет: Українська література, автор: vbbxbxbx567

ПОМОГИТЕ НУЖНО СРОЧНО!!!

Людина і природа, їх взаємозв’язок в усмішках Остапа Вишні.

Ответы

Автор ответа: mishafhxfh
1

Відповідь:

У Його спадщині знайшли місце твори різних жанрів. Це і памфлети, і фейлетони, і гуморески, і нариси. Особливе місце посідають усмішки. У Остапа Вишні їх дуже багато.

Цікавими є "Мисливські усмішки", які, незважаючи на назву, навчають людину не полювати, тобто знищувати природу, а навпаки — охороняти, берегти все живе. Автор замислюється над такими одвічними проблемами, як єдність людини і природи, людина і вічність буття. Саме через це деякі твори Вишні називають поезією в прозі.

Сам Павло Михайлович ходив на полювання з однією метою — помилуватися лісами, полями, луками, послухати спів птахів, подивитись на сіре осіннє небо, лежачи в сіні горілиць. Уся родина Вишні хвилювалася кожного разу, коли "мисливець" повертався з полювання: аби нічого не підстрелив. Отож, повернувшись без здобичі, Павло Губенко починав із захопленням розповідати про зайців, качок та іншу дичину.

Саме ці розповіді стали основою "Мисливських усмішок". Письменник з великою любов’ю описує живі картини природи, передає внутрішній стан, психологічний настрій мисливця перед відкриттям полювання, детально описує сам процес вистежування тварин. А з якою точністю автор передає процес підготовки до рибної ловлі! Виявляється, головним тут є не самі вудки, а те, що покладено в торбу для обіду.

"Мисливські усмішки" справедливо можна назвати також зооенциклопедією. Автор не тільки розповідає нам про ту чи іншу тварину, а й висловлює своє ставлення до них. Так, наприклад, до тварин і птахів він звертається, як до людей, називаючи їх не білка, а білочка, не лисиця, а лисичка. 1 ми вже бачимо їх активними героями, що сміливо діють поряд із мисливцями. Ось що пише Остап Вишня про дику козу: "Благородна тварина — дика коза. Благородна і своєю постаттю, коли струнка й ніжна, стоїть вона серед кущів ліщини або на зеленій квітучо-пахучій галявині лісу нашого чарівного, чи, коли, спустившись до Сули, до Росі, до Горили, граціозно нахилившись, стулену воду п’є. Благородна і в стрімкому вихорільоті, коли, налякана, не біжить, а стелеться над чагарником, над кущами чи поміж дубово-ясеневими стовбурами".

Таку картину могла побачити тільки людина з тонкою, чутливою душею. Через такі пейзажі письменник висловлює своє філософське бачення проблеми буття.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: роvf200000000000
Предмет: Русский язык, автор: holsoni
Предмет: Русский язык, автор: id12345968722
орфоэпия – раздел науки о языке, который изучает: А) соответствие между буквами и звуками; Б) звуки речи; В) правила произношения слов. 2. Выпишите глухие согласные звуки: [Ф],[Ц], [М], [С], [Х], [П]. 3. Буквы Е,Ё,Ю,Я обозначают два звука: А) в конце слова; Б) после гласных; В) В начале слова; Г) после Ъ и Ь 4. В каких словах все согласные мягкие? А) зелень; Б) чашка; в) пьёшь; Г) песня. 5. Какая буква(ы) названа(ы) неверно? А) к (кэ); б) м (эм) в) х (хэ) г) р (рэ). 6. Найдите «лишнее» слово: А) скворечник; Б) ничто; в) Кузьминична 7. В каких словах ударение поставлено правильно? А) свЕкла; б) пОняла; в) звонИт г)щА вель. 8. В каких словах нет звука [j] ?, А) пяльцы, б) паяльник в) пустой г) пляж. 9. Прочитайте отрывок из стихотворения. Запишите, сколько раз встречается фонема в этом отрывке. Выпишите эти слова. Никто не хватает зубами за пятку, Никто не съедает гражданку лошадку И с ней гражданина кота, Когда у собаки есть будка и миска, Ошейник, луна и в желудке сосиска. И каждому ясно, что эта собака – Не круглая сирота.( Ю. Мориц) 10. Замените первый звук в слове КОТ так, чтобы получилось другое слово. Какими фонемами различаются получившиеся слова? 11. Выполните фонетический разбор слова ОШЕЙНИК. 12. Вставьте пропущенные буквы и запишите слова в алфавитном порядке. Ин..екция, бул..он, необ..ятный, в..юга, сер..ёзный, солов..и, л..ётся, об..явление, под..езжать, раз..яснить, почтал..он, п..едестал. 13. Запишите 5 слов, в которых букв меньше, чем звуков. Запишите фонетическую транскрипцию этих слов.