Предмет: Другие предметы, автор: akovenkodasa702

як працює імунна система людини?​

Ответы

Автор ответа: vcimbud
0

Объяснение:

Імунна система розпізнає чужорідні речовини, нейтралізує їх і «запам'ятовує» свою відповідь, щоб відтворити її при зіткненні з аналогічним антигеном.

Автор ответа: sonichka9562
0
Ця система - це велика мережа клітин, тканин і органів, які захищають ваш організм від будь-яких загроз здоров'ю. Без нього ви б піддавалися впливу мільярдів бактерій, вірусів і токсинів, що могли бути причиною незначного порізу папером чи сезонного похолодання.
Імунна система покладається на мільйони білих кров'яних тілець, що захищають її; відомі як лейкоцити, вони знаходяться в кістковому мозку. Ці клітини входять у кровотік і лімфатичну систему, мережу судин, яка допомагає очистити організм від токсинів і відходів. У наших тілах багато лейкоцитів: приблизно від 4 000 до 11 000 на кожен мікролітр крові.
Коли вони рухаються, лейкоцити виступають у якості охоронців, постійно перевіряючи кров, тканини та органи на наявність підозрілих ознак. В основному, ця система спирається на сигнали, які звуться антигенами. Ці молекулярні сліди на поверхні патогенів та інших сторонніх речовин видають загарбників. Як тільки лейкоцити виявляють їх, знадобиться кілька хвилин для відповіді імунної системи організму на загрозу.
Існує низка різних загроз нашому організму, тому реакція імунної системи повинна бути гнучкою. Це означає, що спираючись на безліч різних типів лейкоцитів, потрібно боротися з загрозами по-різному.
Незважаючи на таке розмаїття, ми ділимо лейкоцити на дві основні групи, які координують двосторонній захист організму. Перша - фагоцити, які викликають імунну відповідь, відправляючи макрофаги і дендритні клітини у кров. Циркулюючи, вони знищують будь-які чужорідні клітини, з якими стикаються, шляхом їх споживання. Що дозволяє фагоцитам визначити антиген загарбників, що були спровоковані, та передати отриману інформацію другій великій групі, що захищає організм, - лімфоцитам.
Група клітин лімфоцитів, Т-клітин, шукає заражені клітини і швидко знищує їх. Між тим, В-клітини і помічники Т-клітини використовують інформацію, зібрану з унікальних антигенів, щоб почати продокувати спеціальні білки, які звуться антитілами. Ось, як це відбувається: Кожен антиген має унікальні, відповідні антитіла, що можуть зачепитися за його як замок і ключ, і знищити чужорідні клітини. В-клітини можуть репродукуватися багато разів, які потім, циркулюючи тілом, атакують загарбників, поки загроза не зникне.
Поки це відбувається, виникають знайомі симптоми, такі як висока температура і набряк, насправді, це процеси, що допомагають імунній системі. Тепле тіло ускладнює розмноження та поширення бактерій і вірусів, тому що вони чутливі до температури. І коли клітини організму пошкоджуються, вони випускають хімічні речовини, які провокують витік рідини сусідніх тканин, викликаючи набряки. Що також приваблює фагоцити, які знищують загрозу та пошкоджені клітини.
Як правило, імунна система знищує загрозу протягом декількох днів. Це не завжди попереджує хворобу, але це не її мета. Її фактичне завдання - зупинити розповсюдження хвороби, щоб не дати їй поширитися вашим тілом. І шляхом постійного спостереження, з часом, імунна система надає ще одну перевагу - допомагає нам розвинути довгостроковий імунітет. Коли B- і T-клітини ідентифікують антигени, вони можуть використовувати цю інформацію для розпізнавання загроз у майбутньому. Тому, коли загроза з'явиться знову, клітини зможуть швидко виробити антитіла, які зупинять її, перш ніж вона вплине на більшість клітин. Ось як у вас може з'явитися імунітет до певних захворювань таких, як вітрянка.
Але це не завжди спрацьовує. Деякі люди мають аутоімунні захворювання, які обдурюють імунну систему, атакуючи цілком здорові клітини власного організму. Ніхто не знає, що саме їх викликає, але такі порушення в імунній системі в різній мірі призводять до таких проблем, як артрит, діабет 1-го типу, і розсіяний склероз.
Проте, для більшості людей, здорова імунна система успішно бореться з близько 300 видами застуди та іншими незліченними можливими інфекціями протягом усього життя. Без неї ці загрози могли б перерости в щось більш небезпечне. Тож наступного разу, коли ви захворієте або почухаєте комариний укус, згадайте про імунну систему. Адже ми зобов'язані їй нашим життям.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: максус357753
Предмет: Қазақ тiлi, автор: акмаржан2